BWO-logo-250Málokdy vídaná kuriozita zpestřila tento týden čtyřem desítkám golfistek začátek letošního ženského British Open: a nutno dodat, že o takové zpestření nejspíš žádná z hráček nestála. Kvůli jedinému zapomenutému pasu totiž musela prakticky třetina startovního pole čekat na své hole a bagy. Na vině byla golfistka Lexi Thompsonová, která si zapomněla ve svém bagu svůj cestovní doklad. Potíž byla v tom, že pas tak byl společně s vybavením desítek dalších hráček už na cestě z dějiště předchozího turnaje ve Francii.

Hráčka sama sice na Evian Championship ani neprošla cutem, o pořádný rozruch se ale postarala hned na začátku příštího týdne. Její soupeřky totiž mohly odpískat svůj pondělní trénink. Thompsonová si svou chybu uvědomila v neděli večer na letišti v Ženevě a pro pas okamžitě poslala taxíkem svého caddyho. Dodávka s jejím vybavením (i řady ostatních předních světových golfistek) ale musela tím pádem dvě hodiny čekat a kvůli tomu nestihla objednaný trajekt. Postupně navíc nabrala na cestě přes kanál La Manche takové zpoždění, že její řidič stihl dojet do Woburnu až v pondělí v pět odpoledne, přestože byl na cestě celou noc.

Ian Wright, který auto řídil, navíc později novinářům vylíčil, že musel kvůli pasu jediné hráčky polovinu dodávky vyložit, než se k bagu Thompsonové dostal. „Byla nacpaná až po střechu. Už by se tam nevešla ani myš," postěžoval si.
Ještě naštvanější byly logicky mnohé světové golfistky, které kvůli bizarnímu incidentu nemohly absolvovat své první tréninkové kolo, otevřen už totiž byl pouze driving range. Mezi 38 hráček patřila mimo jiné také Nelly Kordová, Ariya Jutanugarn, Carlotta Cigandová nebo Anna Nordqvistová.

Thompson-250Agent hráčky Bobby Kreusler se za nepříjemnost soupeřkám omluvil. „Zapomenout si pas byla politováníhodná chyba. Kdyby však Lexi věděla, jaké zdržení tím způsobí, nikdy by to nežádala," ujišťoval. Samotná Thompsonová pak lakonicky konstatovala: „Takové věci se prostě stávají. Teď už s tím nic nenadělám."

Připravil: Lukáš Pařenica

 

Zdroj:
https://www.golf.com/news/2019/07/31/lexi-thompson-responds-blunder-womens-british-open/

Jak se hráčkám na British Open daří můžete sledovat ZDE
https://www.lpga.com/tournaments/aigwomensbritishopen/leaderboard


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...