ilu-boj-o-micek-750Doma ve skříni už má jednu velmi cennou relikvii spojenou s Philem Mickelsonem. A po jeho nedávném překvapivém vítězství na majorovém PGA Championship přibyla další. Osmadvacetiletý chlapík jménem Kyler Aubrey onemocněl v mládí dětskou mozkovou obrnou, a od té doby je upoután na invalidní vozík. Je ale velkým fanouškem golfu a chybět nemohl předminulý týden také na Kiawah Island - i díky tomu tak má zase o něco bohatší svou sbírku.

Ale popořádku. Na Masters v roce 2013 se Kylerovi podařilo získat na ikonickou vlaječku klubu z Augusty jediný, ale o to cennější podpis: právě trojnásobného vítěze turnaje Phila Mickelsona. Mimochodem, byl to tehdy trochu kuriozní příběh. Mickelson se totiž shodou okolností podepsal špatně, pak svou chybu chtěl napravit, a když jeho manželka Amy viděla, jak fanouškovi vlajku „zmastil", obratem jej přiměla, aby Kylerovi dodal na vlastní náklady vlaječku novou a se správným podpisem. A tak se i stalo.

kyle-250Když pak přede dvěma týdny směřoval populární Lefty ke své další majorové výhře, tentokrát už opravdu senzační, protože to znamenalo pozici historicky nejstaršího vítěze některého z turnajů velké čtyřky, sledoval to zpoza provazů také Kyler Aubrey. A byl shodou okolností přitom, když u greenu páté jamky trefil Mickelson nádherný hole-out z bunkeru do birdie, ránu, která ho do značné míry nasměrovala za vítězstvím. Když pak lídr turnaje odcházel na další odpaliště, všiml si v hledišti Kylera a tenhle památný míček mu položil do klína. „Díky, že jste přišli, vážím si toho," pronesl před zraky ostatních fandů a samozřejmě televizních kamer.

Šťastný Kyler tak rázem získal další parádní úlovek, který bude mít jednou jistě slušnou historickou cenu. „Z našeho místa jsme měli perfektní výhled na tu ránu a jen jsme prostě ječeli, bylo to něco úžasného. A pak k nám přišel a řekl, že je to jeho šťastný míček a chce, abychom si ho nechali," vyprávěl novinářům dojatý mladík. Pořádnou kliku měl Aubrey přitom už v tom, že se na takhle výhodné místo dostal: původně totiž po areálu tak trochu bloudili a jemu i jeho doprovodu pomohl známý bývalý hráč a současný komentátor David Feherty, který si dvojice všiml a věnoval jim vstupenku s neomezeným přístupem.

A perlička nakonec: o vítězné míče slavných golfistů bývala pochopitelně mezi diváky pořádná rvačka snad od nepaměti. Ve videu pod druhým z odkazů níže si tak můžete prohlédnout, jak takový závod o cennou památku vypadal v dobách, kdy ještě neplatila přísná bezpečnostní pravidla - diváci se totiž pro ně vrhali na green doslova vteřinu poté, co je vítězný hráč (v tomto konkrétním případě Denny Shute na PGA Championship v roce 1937) poslal do jamky...

Připravil: Lukáš Pařenica; foto: Twitter/GOLFTV

Zdroj:
https://golfweek.usatoday.com/2021/05/24/pga-championship-phil-mickelson-golf-ball-sand-shot-kyler-aubrey/?
https://twitter.com/GOLFTV/status/1394698797515776000


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...