Schauffele HSBCAž dodatečná jamka určila jméno vítěze prestižního podniku ze série World Golf Championship – HSBC Champions. V souboji dvou Američanů, Xandera Schauffeleho a Tony Finaua, nakonec uspěl prvně jmenovaný, když v pořadí třetímu Justinu Roseovi oba hlavní protagonisté unikli o čtyři rány.

Finau šel do finále z pozice lídra s náskokem tří úderů, ovšem Schauffele zabojoval a nejlepším výsledkem dne v podobě 68 ran si vynutil play-off. V něm byl na pětiparu druhou ranou na greenu, zatímco soupeř zadrajvoval do bankru, což ho stálo jednu ránu, a tak ani par mu nakonec nestačil k prodloužení souboje na další jamku. Jeho protějšek totiž nezaváhal a dvěma paty si došel pro první titul na EPGA Tour.

Američan, hrající jakožto přidružený člen túry, slavil premiérový titul při svém 14. startu na okruhu, zároveň se posunul na čtvrté místo průběžného hodnocení. K tomu mu výrazně pomohly i dvě umístění v top 10 na US Open a Open Championship.

„Dnešní den mi vyšel, včetně závěru, kdy jsem si dvěma birdie vynutil rozehrávku. Cítil jsem se jako ryba ve vodě a nadělil si skvělý dárek k narozeninám, které jsem slavil tento týden. A co může být lepšího, než získat titul před zraky svých blízkých," pochvaloval si Schauffele.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2018/tournamentid=2018086/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: HSBC Champions


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...