Vincentka-golfinfo

DalyMyslíte si, že hvězdy dávají ostatním golfistům dobrý příklad, jak se chovat, natož pak lekce z golfové etiky? Jistě, větší půlka jsou vzorňáci, ale… Pořadatelé Austrian Open zůstali hledět, určitě dali Johnovi za start nějakou tu kačku a ptáček se zajímavě vybarvil. Z pohledu diváka je to historka spíš zábavná, ale k image Dalyho a nakonec i golfu jako sportu gentlemanů to asi moc nepřispělo.

Když John Daly přislíbil účast rakouským pořadatelům turnaje European Tour, byla z toho veliká sláva. Tiskový mluvčí posílal jednu zprávu za druhou, John se rychle stal druhou tváří turnaje (tou první je M. A. Jiménez), reklamní kampaň posledních dnů byla postavena vysloveně na něm.
V prvním kole nezahrál velký John” nijak oslnivě (74) a byl přibližně na hranici cutu. Ve druhém se na ní jakžtakž držel (do 13. jamky byl jednu pod, na 14. s vodou bogey), až přišla patnáctá jamka, ostrovní třípar. John pálil do vody. Nebyl si tím úplně jist, ale hned jak to zjistil, letěla wedžka, která to podle Johnyho určitě zavinila, velkým obloukem do vody. Vyvalily se vlny zdola, roztáhly se v širá kola – jen ten vodník chyběl.

Míč z dropzóny přeletěl grín a zastavil se o konstrukci televizní věže, skončil mezi jejíma nohama. John přišel, už evidentně naštvaný, k věži, a aniž si polohu míče zamarkoval, sáhl po míčku další wedžkou, podebral jej a pink, pink, pink, na několik šikovných pinknutí ho dostal ven. Našel si místo nejbližší úlevy napravo od věže. Marně mu Jiménez ukazoval na druhou stranu věže – míček byl pod věží evidentně blíž té Jiménezově straně.
Daly si položil k úpatí věže jednu hůl a spustil míček do tohoto prostoru, odehrál a dalším patem se dostal do jamky. Pět ran. Pak odešel na odpaliště šestnáctky, tam k němu přišel hlavní rozhodčí Andy McFee a něco mu vysvětloval. John napřed vůbec nereagoval, ale pak brunátný vzteky odešel s rozhodčím zpátky k té věži, tam si něco vysvětlovali, načež rozhodčí vyslovil rezultát – dvě trestné rány za hru z nesprávného místa.

Daly se sbalil, podal ruku spoluhráčům ve flightu, Jiménezovi a Rakušanu Wiegelemu, a s pohledem upřeným přímo před sebe se odebral do klubovny. Ale tam pobyl jen kratince, sebral družku a syna a odjel do hotelu a pak kdovíkam.

Text: Ivo Doušek, ilustrační foto: johndaly.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...