MS Ski golfV Rakouském Zell am See se za překrásného slunečného počasí ve dnech 10.–12. května konal již patnáctý světový šampionát v kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část se uskutečnila na kaprunském ledovci Kitzsteinhorn, golf se odehrál na dvou fantasticky připravených 18jamkových hřištích Golf Club Zell am See, Kitzsteihorn a Schmittenhöhe. Výsledek se počítá jako součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány.

Na start se postavilo celkem 196 závodníků z mnoha, nejen evropských zemí, mezi nimiž nechyběl ani početný zástup závodníků z České republiky. A pro naše reprezentanty to byl vskutku velmi vydařený šampionát, přivážejí celkem osm cenných medailí, shodně s předcházejícím šampionátem.
Největší úspěch české výpravy zaznamenala vítězka kategorie žen Eva Koželuhová, pro kterou jde celkově už o třetí titul. Eva měla i velkou zásluhu na prvenství v kategorii Mixed Pairs, v níž startovala společně s Petrem Kabátem (PRO), a také v prestižní kategorii národních týmů. V té bojovalo celkem 39 týmů a český reprezentační tým obhájil fantastické 3. místo.

Další vynikající individuální úspěchy a medaile do české sbírky přidali v kategorii PRO: 1. místo Petr Kabát, v Masters Women 1. místo Bobina Žůrková, v Masters 2 Men 2. místo Josef Novák. V kategorii týmů Master přivezl bronzové medaile Moravian Team ve složení Jiří Krátký, Pavel Gola, Petr Štursa, Jan Mušálek, Radomír Bumbala a v kategorii Mixed Pairs získali 3. místo Bobina a Ondřej Žůrkovi.
Všem našim českým reprezentantům k jejich úspěchu blahopřejeme!

Celkovým vítězem v kombinaci SKI&GOLF se stal velmi talentovaný, mladý juniorský člen domácího klubu Zell am See Sam Maes (BEL), který zajel v lyžařské části obřího slalomu druhý nejrychlejší čas 29, 61 a v součtu dvou kol golfu (71 a 78 ran), jasně dominoval.
Nejnižší skóre v golfové části za dvě odehraná kola zaznamenali shodně Lennart Brauer (GER) a Tobias Ebner (AUT), když zahráli celkem 6 ran pod par hřiště, skóre 69 a 70.

Celkové výsledky z Mistrovství světa SKI&GOLF 2018 najdete na www.skigolfworldcup.com.

Naši nejlepší reprezentanti v jednotlivých kategoriích:
Women: 1. místo Eva Koželuhová 317,48, lyže 39,87 sec; golf 80, 78
PRO: 1. místo Petr Kabát 282,84, lyže 33,46 sec; golf 75, 74
Masters Women: 1. místo Bobina Žůrková 382,00, lyže 36,94 sec; golf 94, 90
Masters 2 Men: 2. místo Josef Novák 334,10, lyže 40,25; golf 77, 80
Mid: 4. místo Jan Schovánek 297,52, lyže 35,88; golf 78, 76
Mistrovství ČR v kombinaci SKI&GOLF, které předchází světovému šampionátu v Zell am See, se uskuteční v příštím roce již po jedenácté v termínu 5. a 6. dubna 2019.

Text: Ladislav Bien, Czech Golf Production, foto: organizátor MS SKI&GOLF


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...