SG-KabatSedmý ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny – lyžování a golf, se uskutečnil ve dnech 11. a 12. dubna 2015, poprvé „na červené" ve Špindlerově Mlýně a tradičně na hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Titul absolutního vítěze získal Petr Kabát (3. celkové vítězství), který po velmi solidním výkonu na lyžích potvrdil své výsledkem 73 ran v golfu.

Závod v obřím slalomu na červené sjezdovce Skiareálu byl připraven a trať, pro svoji délku, vzbuzovala u všech závodníků velký respekt. „Sněhové podmínky nám dovolili připravit obří slalom na červené sjezdovce. A kombinace lyže – Špindlerův Mlýn a golf na Kuňce se může rovnat i s Mistrovstvím světa v Zell am See," doplňuje Čeněk Jílek, ředitel společnosti Melida a.s. provozující Skiareál Špindlerův Mlýn.

Lyžařské závody proběhly v pěti kategoriích – SENIOR, WOMEN, MID, MAIN a JUNIOR. Nejlepší čas zajel bývalý vynikající reprezentant v lyžování Jan Holický (MID), který zajel absolutně nejrychlejší čas dne 41,78 s, nejrychlejší ženou byla Barbora Maralíková (WOMEN) s časem 46,43 s. Velmi solidní časy pod 45 s dosáhli Petr Svinka a Jaroslav Žižka (SENIOR), Petr Jirásek (MID), Jiří Vašíček, Bořek Zakouřil, Dalibor Manďák, Jan Arnold, Petr Kabát a Martin Škopek (všichni MAIN). Juniorskou kategorii ovládl nejmladší účastník Jakub Šinták (46,22 s).

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

Titul absolutního vítěze v Mistrovství republiky v kombinaci RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2015 získal staronový vítěz Petr Kabát (3. celkové vítězství), po velmi solidním výkonu na lyžích potvrdil výsledkem 73 ran v golfu. Napínavé souboje probíhali v kategoriích WOMEN, jasná favoritka Eva Koželuhová, uhájila vítězství o jednu ránu před mladší sestrou Terezou, třetí místo obsadila Bobina Žůrková. V kategorii MAIN, jasně dominoval Petr Kabát následován Daliborem Manďákem a Janem Arnoldem. V kategorii SENIOR se vůbec poprvé radoval Jaroslav Martínek, před obhájcem Josefem Novákem a Jaroslavem Žižkou. V kategorii JUNIOR udržel první místo po lyžích Jakub Šinták. Letos poprvé byla nově zařazena i soutěž Týmů/Dvojic, ve které zvítězili Dalibor Manďák a Ondřej Žůrek z celkových 27 přihlášených týmů.

Šampióni RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2015, kteří mají možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu v polovině května.

Kategorie WOMEN:
Eva Koželuhová 181,18; Tereza Koželuhová 182,10, Bobina Žůrková 187,22

Kategorie WOMEN 40+:
Bobina Žůrková

Kategorie SENIOR:
Jaroslav Martínek 174,28, Josef Novák 175,60; Jaroslav Žižka 178,84;

Kategorie SENIOR 60+ :
Josef Novák

Kategorie MID:
Jan Schovánek 169,52, Jiří Janda 172,28; Libor Škoda 174,24

Kategorie MAIN:
Petr Kabát 161,06; Dalibor Manďák 170,32, Jan Arnold 170,60

Kategorie JUNIOR:
Jakub Šinták 178,44;

Celkové výsledky najdete na www.czgp.cz nebo www.skigolf.cz

PR; text: Czech Golf Production; foto: Ota Mrákota


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...