deschambeau-750Pozornost golfového světa na sebe tento týden bezpochyby strhl Tiger Woods a jeho první kratičké video z driving range po únorové autonehodě, jinak se ale v příštích dnech bude asi nejvíc mluvit o dvojici, která je v přitahování pozornosti fandů neméně zdatná. Brooks Koepka a Bryson DeChambeau se tento pátek 26. listopadu utkají v exhibičním duelu v Las Vegas - a věrni tradici se už předem hecovali, jak to jen šlo.

Jen pro připomenutí, pokud jste snad uplynulé dvě roky žili mimo přístup k internetu: oba Američané už delší dobu baví (nebo dráždí, záleží na vkusu) fanoušky vzájemnou nevraživostí a dělají si na sociálních sítích naschvály. Mnozí už pochybují, zda nejde spíš o dohodnutou komedii, k jistému usmíření ostatně došlo na nedávném Ryder Cupu, bezpochyby i díky tomu, že domácí tým zvládl i s oběma znesvářenými spoluhráči trofej suverénně vyhrát. Nyní má tedy dojít na vzájemný souboj. A i kdybyste na golfovou „válku" obou hvězd nevěřili, nejspíš vás bude taky zajímat, co si během vegaského zúčtování oba rivalové všechno povědí a kdo vyhraje.

Předně je třeba zmínit, že hrát se bude ve Wynn Golf Club, který leží, jak už bylo řečeno, ve slavném městě hazardu v nevadské poušti. Tamní areál leccos pamatuje a výhry tam slavily golfové legendy: od Sama Sneada přes Jacka Nicklause a Arnolda Palmera až po už zmíněného Tigera. Tehdy se ale ještě místo jmenovalo Desert Inn Golf Course, což platilo do roku 2000, kdy bylo hřiště uzavřeno a kompletně přebudováno, takže dnes vypadá úplně jinak. Asi nejpozoruhodnější z jamek je závěrečná tříparová osmnáctka, která může měřit v závislosti na nastavení odpaliště až 225 metrů a okolí greenu zdobí velkorysý vodopád. Vedení klubu tam prý občas vypisuje zajímavé bonusy za hole-in-one i pro běžné hráče.

Ale zpět k hlavním aktérům. Nebyli by to Koepka s DeChambeauem, aby něco nevymysleli ještě před samotným kláním. Mladší z Američanů se tak nechal pozvat na svéráznou tréninkovou session, během níž pálil míčky ze střechy jednoho z vegasských hotelů na pár stovek metrů vzdálenou obří Koepkovu podobiznu. Soupeřova reakce? „Obří, to je to klíčové slovo. Zní to jako výzva," reagoval pobaveně na svém twitterovém účtu.

Mimochodem, právě Koepka minulý týden také ukončil období, kdy byl takzvaným volným agentem beze smlouvy s některou z velkých firem: podepsal totiž kontrakt s konsorciem Srixon a Cleveland TOUR. Netřeba pochybovat o tom, že to má souvislost právě s blížící se ostře sledovanou exhibicí. A oba rivalové se snad postarají i o to, aby se kromě mediálního humbuku bylo na co dívat i čistě po golfové stránce. Zápas pojmenovaný Capital One's The Match začíná v pátek kolem desáté večerní našeho času.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.pgatour.com/news/2021/11/21/five-things-to-know--wynn-golf-club-the-match-brooks-koepka-bryson-dechambeau.html
https://twitter.com/BKoepka/status/1461409818845929472
https://www.pgatour.com/equipmentreport/2021/11/22/brooks-koepka-joins-srixon-cleveland-tour-staff.html


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...