Golf ve světě

SambParádní zápasy servírovali fanouškům golfu nejlepší hráči světa v uplynulém týdnu. Na programu byla prestižní jamkovka ze série World Golf Championship, a zejména semifinále nabídla dvě bitvy, v nichž se skóre přelévalo ze strany na stranu.

Celý článek...

Moore-Taylor-Getty-750V červenci oslaví už třicítku a upřímně, je velmi pravděpodobné, že jste o něm do uplynulého víkendu v podstatě nikdy neslyšeli. Letošní Valspar Championship mělo v osobě Taylora Moora překvapivého vítěze a Američan si připsal svůj vůbec první triumf na PGA Tour v dosavadní kariéře. Kariéře, která zatím čítala nikterak závratných 45 turnajů a celkový výdělek kolem tří milionů dolarů. V Palm Harbor ovšem vyhrál jednorázově skoro polovinu celé téhle sumy, 1,4 milionu, a zbohatnout mohli i sázkaři, kteří na něj v kurzu 40 ku jedné vsadili. Mnoho jich ale asi nebylo.

Celý článek...

T MooreTaylor Moore ve finále Valspar Championship parádně zabral, včetně samotného závěru, kdy šestnáctou i sedmnáctou jamku vyšperkoval berdíkem, což mu nakonec zajistilo první titul na PGA Tour. Ustál přitom tlak Jordana Spietha, který už tento podnik dokázal ovládnout. Třináctinásobnému vítězi na okruhu se však stala osudnou šestnáctá jamka, kde ho na odpališti zradila trojka dřevo. Rána skončila v jezeře po pravé straně, a i když nakonec na čtyřparu vyvázl s bogey, přišla i chyba na poslední jamce.

Celý článek...

players-tripar-750Když se řekne The Players, každému se jako první vybaví právě tahle jamka. Ikonická sedmnáctka na TPC Sawgrass je patrně nejslavnějším trojparem na světě, ostrovní green výzvou, kterou hráči milují i nenávidí, a fanoušci se pokaždé mají na co dívat. Nejinak tomu bylo i minulý týden, a diváci se dočkali i hole-in-one - ba dokonce hned tří, dosud přitom nikdy v jednom ročníku nepadlo víc než jedno.

Celý článek...

Sco ScheScottie Scheffler ovládl prestižní The Players, turnaj označovaný jako „pátý major". Celkově se tak do listiny vítězů série PGA Tour zapsal pošesté a návdavkem znovu vystoupal na pozici světové jedničky. Na zisk šesti vavřínů mu přitom stačilo jen 392 dní a stal se teprve třetím hráčem za posledních 40 let, jemuž k zisku tolika titulů stačilo méně než 400 dní.

Celý článek...

il-pgatour-750Větší rozruch než výsledky všech hvězdných jmen na leaderboardu vzbudila minulý týden během středečního prvního kola Arnold Palmer Invitational informace, kterou hráčům rozeslal v oficiálním memorandu šéf PGA Tour Jay Monahan. Vedení nejsledovanější túry světa totiž oznámilo změny, které mohou fandové i samotní golfisté čekat už během příští sezony. A jsou to změny poměrně nečekané.

Celý článek...

KitaPrvní výhra na PGA Tour, které předcházelo několik druhých míst spojených se ztrátou jediné rány, a hned na jednom z nejprestižnějších podniků série. Kurt Kitayama ovládl turnaj Arnold Palmer Invitational, který letos navíc pohádkově navýšil odměny pro nejlepší, když se rozdělovalo na 20 milionů dolarů.

Celý článek...

Honda-Classic-750Jack Nicklaus, Fred Couples, Stuart Appleby, Padraig Harrington, Rory McIlroy, Adam Scott nebo Justin Thomas. Zní to trochu jako průřez encyklopedií golfových velikánů - a zároveň jde o přehled některých minulých vítězů Honda Classic, tradičního turnaje, jehož jedenapadesátý ročník se odehrál právě minulý týden. Mimochodem, Tiger Woods tady nikdy nevyhrál, nejlépe skončil v roce 2012 dělený druhý.

Celý článek...

kirDva tisíce osm set třicet šest dní. Právě tak dlouho čekal sedmatřicetiletý Chris Kirk na svůj další titul na okruhu PGA Tour. Čekání ukončil na Honda Classic, když v rozehrávce zdolal Erica Colea. Oba zahráli shodně čtrnáct ran pod par, čímž vytvořil nový turnajový rekord hřiště Champion. Na poslední jamce přitom Kirk málem o výhru přišel, ale dostal druhou šanci, kterou už nepustil.

Celý článek...

Woods-Genesis2023-getty-750Téměř přesně dva roky po vážně autonehodě se Tiger Woods opět představil na turnaji PGA Tour. Nepočítáme-li tři nevydařené účasti na loňských majorech a několik exhibičních vystoupení, tak se na „svém" Genesis Invitational nejsledovanější golfista planety vrátil poprvé do akce v rámci takříkajíc běžného turnaje. Co všechno nám jeho čtyři soutěžní kola řekla?

Celý článek...

Strana 1 z 140

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...