ilu-graf-750Golfu se daří. Navzdory covidové pandemii. Potvrzují to čísla a statistiky, které zveřejnily The R&A a Sports Marketing Surveys. Od roku 2016 se zájem o golf na celém světě výrazně zvýšil. Natolik, že přibylo přes pět a půl milionu nových golfistů. Celkový počet golfistů na celém světě tak narostl během pěti let z 61 milionů na 66,6 milionu.

Padl tak dosud rekordní počet golfistů ve světě, kterým bylo 61,6 milionů hráčů v roce 2012. Nová rekordní hodnota odráží pozitivní trend v oblibě golfu.
„Golf v současné době zažívá opravdový rozmach popularity a v mnoha částech světa zaznamenáváme velký nárůst počtu hráčů. Především v posledních dvou letech, kdy se golf mohl hrát bezpečně venku i během covidové pandemie," uvedl Phil Anderton, hlavní vývojový pracovník R&A.

Po období poklesu zájem o golf roste. Platí to i pro Evropu, kde dnes hraje golf přes 10,6 milionu hráčů oproti 7,9 milionu v roce 2016. „Nová čísla jsou víc než povzbudivá. Musíme ale udělat vše, abychom příležitost využili a udrželi u golfu všechny, kdo se k němu vrátili, nebo ho zkusili poprvé," prohlásil Anderton.

Mezi regiony s nejvyššími nárůsty počtu golfistů se řadí Asie (z 20,9 milionu na 23,3 milionu), Evropa (ze 7,9 milionu na 10,6 milionu) a Severní Amerika (z 29,9 milionu na 30,6 milionu). Na evropském nárůstu se nejvíc podílely Velká Británie a Irsko, kde se počet golfistů zvýšil z 3,6 milionu hráčů na 5,7 milionu.

Údaje výzkumu ukazují, že růstový trend začal ještě před covidovou pandemií, ale během ní se výrazně zrychlil. Roli jednoznačně sehrála možnost zůstat aktivní i během různých omezení a sportovat v bezpečném venkovním prostředí.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...