ilu-advice-750Zatím jen nesměle, ale den za dnem se blíží jaro a tím pádem období, kdy se golfisté většinou „probouzejí ze zimního spánku". Nicméně, právě teď je vhodné období popracovat na vylepšení svého švihu. Nemusí jít přitom o nějaké zásadní předělání celého pohybu, ale možná postačí do své hry a tréninku zapracovat ve druhém díle naší „poradny" několik tipů a rad. Ne od nás, ale jednoho z top 100 trenérů v USA Michaela Hunta.

Snižte napětí těla
Uvolněte se nad míčkem, nebuďte v křeči. Nesnažte se z hole a následně z míčku vymlátit život. Hrajte uvolněně.

Potlačte obavy a strach
Nesoustřeďte se na to, co by se mohlo pokazit. Místo se zaměřte na úder, který chcete zahrát. Pokud se příliš soustředíte na vodní překážku před sebou, je velice pravděpodobné, že se tam i trefíte. Myslete na to, co chcete udělat, ne na to, co nechcete dělat.

Rozhodněte se a hrajte
Při hře si nepouštějte do hlavy žádné pochybnosti, nebo polovičatá řešení. Pokud se chystáte k ráně, buďte o ni naprosto přesvědčení.

Nebuďte nerozhodní
To hodně souvisí s výše uvedeným bodem. Rozhodněte se pro ránu, kterou chcete zahrát, a na tu se koncentrujte. Prostě se tomu odevzdejte.

Zkontrolujte postoj
Nejde jen o to mířit správným směrem, ale důležité je i to, aby vaše celé tělo bylo synchronizované. Pokud vaše nohy míří jedním směrem a ramena druhým, nemáte šanci, že míček poletí správným směrem. Dejte si záležet, aby vše ladilo.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...