amatersky-status-2022-750V úterý 26. října odpoledne byla publikována modernizovaná Pravidla amatérského statusu (PAS), kterými se golf globálně začne řídit od 1. ledna 2022. Nová PAS sice odstraňují řadu omezení, která se dříve na amatérský golf vztahovala, současně však budou dbát na pokračování integrity a čistoty amatérského golfu, a to hlavně co do možných forem a výše výher, které amatéři mohou převzít.

Nová PAS uvádějí následující akty, které skončí ztrátou amatérského statusu:
1) Přijetí výhry v hodnotě vyšší než 1.000 USD nebo jakékoliv finanční výhry v hendikepové soutěži
2) Účast v turnaji jako profesionál
3) Přijetí platby za golfovou lekci (pozn.: všechny výjimky ve stávajícím Pravidle 5 Lekce dál zůstávají v platnosti, např. poskytování golfových lekcí v rámci programů schválených národními golfovými asociacemi nebo ve vzdělávacích institucích)
4) Přijetí zaměstnání jako klubový profesionál či získání členství v asociaci profesionálních hráčů

Zjednodušená PAS rozlišují mezi tzv. scratch a hendikepovými soutěžemi co do formy výher (finanční vs věcné), které amatéři mohou přijmout. Pravidlo o výhrách se přitom nově vztahuje jen na hru „od odpaliště do jamky" na hřišti nebo na simulátoru, nikoliv např. na soutěže o nejdelší drajv, v puttování nebo dovednostní soutěže, které nejsou součástí tradiční golfové hry. Co je pro amatérský golf mimořádně důležité - z PAS byla odstraněna všechna reklamní, sponzorská a další omezení týkající se amatérských hráčů!

Zdroj: cgf.cz

Rules of Amateur Status 2022 http://fls.cgf.cz/DBFL/CGSRedaction/Documents/Rules%20of%20Amateur%20Status%20FINAL.pdf


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...