UNI BTX 6847 750V pátek 10/5 se odehrálo 4. a 5. kolo soutěže univerzitních týmů UNI 2024 MATCH PLAY – smíšené golfové týmy univerzit se utkaly ve formátu každý s každým. Vždy dva zápasy v singlu a jeden zápas ve fomátu foursome. Hned úvodní zápas dopoledního kola mezi Západočskou univerzitou v Plzni a týmem Univerzity Karlovy, rozhodl o celkovém vítězství, právě týmu UK. Toto vítězství se nerodilo snadno, po 9 jamkách měli Plzeňáci v singlech navrch, ale nakonec jasná výhra ve forsomu a jeden vyhraný single vedl k vítězství.

„Známe naše hráče na univerzitě. A v letošním ročníku nás podržely jisté výhry ve foursomech. Soutěž UNI 2024 MATCH PLAY nás moc bavila. Výběr hřišť, formát jamkovky a termín před plnou golfovou sezónou nám přišel moc fajn", dodává Tomáš Gryc, kapitán týmu Univerzita Karlova.

Podobně si vedl i druhý tým Univerzity Karlovy, kde hráčky a hráči navázali na výkony z minulého hracího dne v Pyšelých a dokráčeli k druhému místu. Třetí místo si, i za účasti Jana Cafourka, pro sebe zajistili tým České zemědělské univerzity. Čtvrté místo obsadil Tým Západočeské univerzity, před týmem Vysoké školy ekonomické a týmem Českého vysokého učení technického.

„Ve vyspělých golfových zemích je akademický golf základem pro reprezentace a i další rozvoj našeho krásného sportu. A proto mě těší, že podobné akce přibývají i u nás, jako třeba právě UNI 2024 MATCH PLAY. Podpora a sjednocení akademického sportu je jedna z priorit ČGF a proto je třeba také poděkovat partnerům, bez nichž by se tato akce nedala zorganizovat!" říká Vratislav Janda, prezident České golfové federace, pod jehož patronací se akce odehrála.

„My za Czech Golf Production musíme poděkovat jak všem zúčastněným hráčům, kdy víme, že organizace týmu nebila kolikrát úplně jednoduchá, tak i ČGF a hlavně partnerům akce, bez nich by jsme neměli šanci akci uskutečnit", říká Ladislav Bien, Czech Golf Production.

A Milan Ostrý, Czech Golf Production, dodává, „Těšíme se na další ročník UNI 2025 MATCH PLAY, samozřejmě budeme pracovat se zpětnou vazbou od zúčastněných univerzit. Společně s našimi partnery máme připravenu i možnost na rozšíření soutěže až na osm univerzitních týmů. Věříme, že další ročník bude minimálně stejně zábavný jako ten letošní."

Další informace na Instagramu unigolf.matchplay nebo na stránkách www.czgp.cz

Text: Czech Golf Production
Foto: Jiří Bartošek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...