il-golf-age2-750Na kolika hřištích jste hráli golf? Někdo střídá několik desítek svých nejoblíbenějších, jiný stále objevuje nová a nová hřiště. Takovým případem je Angličan Peter Bosworth a jeho seznam odehraných hřišť je opravdu úctyhodný. Blíží se k devíti stovkám a jeho cílem je v příštích čtyřech letech překonat tisícovku.

Bosworth začal přitom hrát golf až v roce 1991. Díky svým parťákům ze stejné obce. „Golf hrála spousta kluků od nás a přitáhli mě k němu taky," poznamenal Bosworth.
Postupně v něm ale rostla vášeň objevovat a poznávat nová hřiště. Především kvalitní. „Když vyšel seznam Top 100 nejlepších hřišť, řekl jsem si, že si na nich chci zahrát. Hráli jsme jedno, druhé a postupně jsme přidávali další a další," popsal začátky svého objevování golfových hřišť.

Byly mezi nimi i cesty na slavná hřiště Carnoustie, Kingsbarns, či St. Andrews. Ostatně, na jeho seznamu odehraných hřišť figuruje všech 14 hřišť, na nichž se kdy hrál nejstarší major The Open.
V roce 2022 má v plánu odehrát 26 nových a dosud nepoznaných hřišť. A v příštích čtyřech letech překonat hranici tisíce hřišť. Což o to, to je ve Velké Británii, kde je celkem zhruba 2670 hřišť, možné.

Díky své vášni se proměnil ve znalce britských hřišť. A nešetří chválou nad jejich kvalitou. „Ve Velké Británii a Irsku je spousta špičkových hřišť. A nemusí to být ani ta nejnáročnější. Svou kvalitu mají i kratší hřiště," uvedl Bosworth.
A přidal i své oblíbené golfové zastávky. „Zamiloval jsem si Windermere se skalnatými útesy a bez jediného bunkeru. Hrál jsem Church Stretton, Cleeve Hill, Matlock, Kington, či Welshpool, která jsou všechna vysoko nad mořem a výhledy z nich jsou úchvatné," dodal.

Kolik hřišť máte na kontě vy?

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...