Golf v ČR

MS JaponskoNa MS družstev mužů (29. Eisenhover Trophy), které se hrálo 10. – 13. září 2014 v japonské Karuizawě, reprezentovali Českou republiku Vítek Novák, Michal Pospíšil a Šimon Zach. Český tým se tentokrát v konkurenci 67 týmů z celého světa neztratil a po nelichotivém 40. místě z Turecka 2012 dokázal o deset míst vylepšit historické maximum (tím bylo 32. místo v JAR 2006) a posunout laťku až na dvaadvacátou příčku. Tu s výkonem (-15) sdíleli naši hráči ještě s Novým Zélandem a Polskem. Vítězi se stali hráči USA (-35), kteří tak obhájili prvenství z Turecka 2012, stříbrní skončili Kanaďané (-36) a bronz putuje do Španělska (-35).

Celý článek...

vlckovaJedna z nejlepších českých golfistek současnosti nepobíhá během sezony příliš často po českých hřištích. Ne snad proto, že by podcenila přípravu, ale proto, že se rozhodla jít „americkou" cestou za svým snem. A tím je LPGA!

Celý článek...

matus-ypsilonCzech PGA Strokeplay Championship (Mistrovství České PGA na rány) ze seriálu golfové Czech PGA Tour se hrálo s dotací 500 000 Kč na 3 kola v libereckém GR Ypsilon. Po kolech 69, 69, 66, celkem 204/-12 v něm způsobem start – cíl zvítězil (a na své konto si připsal vítězných 94 450 Kč) český profesionál Stanislav Matuš. O „propastných" pět ran na něj z druhého místa pokukoval Ital Federico Elli (celkem -7), výsledek -5 pak stačil Španělovi Adamu Sagarovi na třetí místo. O ránu zpět dělil čtvrté místo Adam Rajmont a amatér Jan Cafourek, který se tak překvapivě vklínil mezi českou profesionální špičku.

Celý článek...

pga-ypsilon-mruzekVe čtvrtek 28. srpna byl formou Pro-Am zahájen již sedmý turnaj českých profesionálů, který se s dotací 500 000 Kč (vítěz bere téměř 100 tisíc) hraje na tři kola 29. – 30. 8. v libereckém Ypsilon GR jako Oaza Energo Czech PGA Strokeplay Championship 2014

Celý článek...

Navarro1Na Kunětické Hoře působící Španěl Joaquín (Kino) Navarro si vybudoval náskok již ve druhém kole Mstětice Cupu (15.–17. srpna), ve finále pak svým soupeřům ještě poodjel (celkovým výsledkem -7 odskočil druhým Mrůzkovi a Novému o tři údery), a tak se mohl začít těšit na tučný šek v hodnotě 75 560 Kč. Ke své dnešní hře sdělil: „V dnešním větru se hrálo velmi těžko. Pro mě byl nejdůležitější moment po 7., 8. a 9. jamce, kdy jsem zaznamenal tři bogey za sebou. Nebylo snadné nepodlehnout skepsi a udržet koncentraci. Povedlo se a na 11. a 12. jamce jsem zaznamenal dvě birdie. Hned jsem se zase cítil nahoře. Další dvě birdie jsem přidal vzápětí – vycházely mi rány železem. Na čtrnáctce (par 5) jsem se ocitl mimo ideální zónu a přihrával si nakrátko přes bunker. Kolem jamky sice bylo hrozně málo místa, ale povedlo se mi zastavit balonek stopu od tyče a putt už nebyl problém. No a pak už stačilo rundu dohrát. Dnes jsem sice nehrál tak dobře jako včera ale stačilo to."

Celý článek...

Novak-mcrVe dnech od 13. do 16. srpna se na golfovém hřišti Sand Martin's Holes v Mladé Boleslavi konalo mistrovství České republiky golfových amatérů ve hře na rány s mezinárodní účastí. Na mladoboleslavském hřišti se sešla opravdová špička českých golfových amatérů, a tak téměř polovina zvládala hřiště pod jeho normu a předváděla opravu kvalitní hru. Po famózních kolech 69, 68, 66, 69; -16 suverénně zvítězil Vítek Novák (stříbrný Jakub Pokorný -9) ; mezi ženami po kolech 70, 71, 68, 69; -10 nenašla přemožitelku Slovinka Katja Pogačar (druhá Marie Luňáčková -6). Po skončení finálového kola se Vítek Novák, Michal Pospíšil, Marie Luňáčková a Hana Ryšková podrobili dopingové kontrole.

Celý článek...

novy-relmostPravidelné starty na evropských turnajích, sbírání zkušeností v silné konkurenci a cizím prostředí – to je cesta, která vede k tomu, aby se v příštích letech zabydlel některý z českých golfistů na European Tour. Dlouhou cestu se rozhodl zkrátit RELMOST ProGolf Team, který je součástí promotérské společnosti RELMOST, pořadatele Czech Challenge, Slovakia Challenge a především letos v srpnu D+D REAL Czech Masters na Albatrossu, jež vlastní licenci na pořádání těchto turnajů minimálně na pět let.
„Bez zázemí a podpory bude pro jednotlivce velmi těžké se prosadit, a pokud se jim to přesto podaří, stejně se bez manažerského týmu neobejdou. To je v českém golfovém prostředí absolutní novinka," vysvětluje David Trunda, sportovní ředitel turnajů.

Celý článek...

us-kidsOsm českých zástupců reprezentovalo Českou republiku na U.S.Kids Golf World Championship 2014 a U.S.Kids Golf Teen World Championship 2014. Jako každým rokem se turnaj uskutečnil v USA v resortu Pinehurst, kde se v letošním roce hrálo US Open.

Celý článek...

CIJAC 2014 vitezove prevMezinárodní mistrovství ČR juniorů a dorostenců v Karlových Varech (31.7.-2.8.) skončilo téměř stoprocentním úspěchem českých hráčů a hráček. Jen dvě medaile - stříbrnou a bronzovou - si v kategorii dorostenek odvezly Němky Nora Wrenger a Sonya Knebel. Mezinárodními mistry ČR pro rok 2014 se stali dorostenci Vítek Novák a Hana Ryšková a junioři Barbora Baková a Jakub Pokorný (všichni na úvodní fotografii). Hana Ryšková a Vítek Novák si v Karlových Varech vybojovali jistotu nominace do českých týmů na blížícím se Mistrovství světa družstev žen a mužů 2014 v Japonsku.

Celý článek...

LET-Dysina-GrecietCelkem 131 hráček, převážně členek Ladies European Tour, se utkalo v třídenním Golf Masters v posledním červencovém týdnu v Dýšině u Plzně. Finálové kolo se odehrálo bez naší účasti, nedařilo se ani české jedničce Kláře Spilkové. S náskokem dvou ran a famózním skóre -17 zvítězila osmadvacetiletá Francouzka Julie Greciet (na snímku). V první pětici se ostatně umístily hned tři Francouzky.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...