PGA-AGTZa téměř letního počasí dohráli dnes přední čeští i zahraniční profesionálové golfový turnaj UNIQA Czech PGA Austerlitz & Golf Trophy 2015 ze série Czech PGA Tour. Ve dnech 17. až 19. května jej hostil Slavkov u Brna, kam se sjelo na šest desítek hráčů a hráček, na něž čekalo perfektně připravené hřiště.

Vynikajícím výkonem ve druhém kole 67 (-5) se do čela probojoval Stanislav Matuš. Po prvním kole vedoucí Filip Mrůzek ztratil svou pozici dvěma bogey na 14. a 15. jamce. Díky online skóringu na 18. jamce věděl, že pokud zahraje birdie, půjde do rozstřelu o první místo, avšak drajv poslal doprava do rafu a z této těžké pozice již skórovat nedokázal.

Vítěz Stanislav Matuš ke svému finálovému výkonu sdělil: „Základ dnešního úspěchu jsem položil už před turnajem. Měl jsem informace, že jsou ve Slavkově velmi rychlé greeny, takže jsem si poctivě prošel tréninkovou rundu i PRO-AM, abych si zvykl. A vyplatilo se. V prvním kole jsem sice hrál také slušný golf, ale neproměňoval jsem šance. Zato dnes jsem po prvních pěti jamkách šel mínus tři, což mě uklidnilo. Zlomem byla 15. jamka, kde jsem zachránil par těžkou dlouhou ranou z kopce a hned vzápětí jsem skóroval na šestnáctce a sedmnáctce. Filip byl rázem v tlaku. Stručně bych to shrnul: Začalo to padat v pravou chvíli," zasmál se sympatický hráč.

Rundu dne předvedl místní profík (a odchovanec!) Tadeáš Sedláček, který zapsal ve druhém kole 66 a poskočil leaderboardem až na dělené třetí místo. Nejlepším amatérem byl Martin Hromádka na děleném třetím místě.

Výsledky UNIQA Czech PGA Austerlitz & Golf Trophy 2015:
Stanislav Matuš (-5)
Filip Mrůzek (-4)
T3: Martin Hromáda (AM), Tadeáš Sedláček (všichni ČR) (oba -2)

Kompletní výsledky ZDE

Text: Radovan Vrátný; foto: Zdeněk Sluka


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...