Kodejs-ilVážení golfoví přátelé, rád bych se na vás obrátil s malým zamyšlením o současné situaci, samozřejmě především z golfového pohledu, ale určitě ne pouze z pohledu golfistů.

Naše evropská společnost velmi dlouho nepoznala opravdový problém. Dnes čelíme varování, které by nás mělo alespoň trochu upozornit, že žijeme velmi spokojený život v podmínkách, o kterých se generacím před námi ani nesnilo. A najednou přichází komplikace. Dovolím si tvrdit, že z pohledu historie evropské civilizace posledních pár set let celkem drobná komplikace. Zatím pouze omezujeme svůj pohyb, sice máme nemocné, dochází k několika úmrtím, ale jsou to stále jednotky v poměru k počtu obyvatel. A musíme počítat s tím, že následně dojde k ekonomickým potížím, které budou ovlivňovat náš život delší dobu než samotný virový útok.

Možná ale ještě všichni nechápeme dnešní situaci jako varování. Pokoušíme se prosazovat především svoje zájmy a to ještě „pouze" ekonomické. Samozřejmě ne všichni, někteří již bez ohledu na své pohodlí a hmotné ztráty konají. Stát poněkud zaspal, lze to přičíst období populismu, který má právě díky spokojenému životu v Evropě živnou půdu ke svému rozvoji. A to nemluvím pouze o České republice. Ale lidé si začali více pomáhat, šijí a rozdávají roušky, které nám stát zapomněl zajistit. Vzniká platforma k vyhledávání nakažených tak, aby karanténa mohla být efektivní a pouze u těch, kdo v ní má opravdu být a ostatní se mohli věnovat práci a relativně normálnímu životu.

Z tohoto pohledu je skutečnost, že nemůžeme hrát golf opravdu směšná a zanedbatelná. Ještě k tomu je teprve konec zimy a na hřištích se může pracovat, takže pro nás budou připravena. A pokud budeme rozumní, budeme používat zdravý rozum a snažit se nastalou situaci řešit, máme šanci, že se vše napraví rychleji a my se budeme moci na hřiště vrátit a vážit si zdraví a možností, které dnes máme.

Přemýšlejme tedy o varování, které v dnešních dnech dostáváme a snažme se přispět k účinnému řešení situace a nápravě stavu. Nezapomeňme však následně vyhodnotit, kdo přispěl k tomu, že stát nebyl připraven a schopen reagovat hned a také kdo naopak pomohl konat a řešení hledat.

Přeji vám klidné dny a těším se na setkání s vámi co nejdříve na našich hřištích.

Zdeněk Kodejš
Prezident České golfové federace

Text a foto: cgf.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...