amundi-tk-750V úterý 31.5. proběhla v sídle Amundi ČR v Praze tisková konference k ženskému profesionálnímu turnaji Amundi Czech Ladies Challenge, který bude probíhat do 3. do 5. června v Prague City Golf na Zbraslavi. Turnajové přihlášky slibují na Zbraslavi nejsilnější konkurenci za poslední roky. Startovní pole čítá více než 120 hráček z celkem 25 zemí. Ve hře bude také celkem 35 českých hráček.

"Díky našim možnostem se snažíme dát šanci nejlepším domácím hráčkám hrát na zahraničních turnajích, na kterých jsme také partnerem. Sára Kousková se tak bude mít možnost letos podívat například na Amundi German Masters," dodává místropředseda představenstva Amundi ČR Roman Pospíšil.

Jedinou hráčkou na tiskové konferenci byla Sára Kousková, kterou po čtyřletém studiu a úspěšné promoci před několika dny v USA čekal strategický přesun do ČR. "Bylo to hektické, ale prostě to nešlo jinak skloubit. Nejprve promoce, následně vyvrcholení zámořské univerzitní ligy NCAA Nationals a poté balení a přesun domů," popisuje poslední dny Kousková, pro kterou bude v následujících měsících domovem Praha. "Rozhodla jsem se jít evropskou cestou. Ráda bych uspěla na turnajích LETAS a LET a poté zamířila na zámořskou LPGA. Vše má ale svůj čas, proto chci jít krok za krokem. Postupným cílem je samozřejmě také účast na OH v Paříži," vysvětluje Kousková své myšlenkové pochody při volbě scénáře po dokončení Univerzity v Texasu.

Do pražského turnaje nastoupí Kousková nově už jako profesionálka. "Určitě je to splnění mého dětského snu. Každopádně když to nyní nastalo, tak až takovou změnu necítím. Stále budu chtít hrát tu skvělou hru a vítězit. Na tom změna statusu nic nemění," dodává dvaadvacetiletá golfistka s úsměvem na tváři. "Samozřejmě se pro mě mění to, že nyní mohu v turnajích obdržet prizemoney a začít spolupracovat s partnery. Jim všem, vč. České golfové federace, jsem již nyní vděčná za to, jak mi ulehčují přestup do světa velkého golfu. Zároveň jim i sportovním fanoušků chci slíbit, že udělám vše pro to, aby měli co nejvíce důvodů k radosti z mých výsledků," svěřila se Kousková a závěrem pozvala všechny fanoušky na Zbraslav, kde je od pátku do neděle vstup zdarma. "Budeme moc rádi, když si najde na Zbraslav cestu co nejvíc sportovních nadšenců. Budou mít možnost se k nám dostat do bezprostřední blízkosti a třeba se nám povede je inspirovat zkusit si golf na vlastní kůži."

Text a foto: TZ


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...