Ropice_hendikepovaniJedinečnou možnost vyzkoušet si golf měli ve středu 11. dubna handicapovaní v areálu Ropice Golf Resort. Na golfové hřiště dorazili zástupci Golfového Klubu Zdravotně a Tělesně Postižených z Plzně (GKZTP), aby předvedli, že i lidé s postižením mohou objevit krásu sportu, který nyní celosvětově zažívá obrovský boom.

Tělesně postižení s různým druhem handicapu mohou mít požitek ze hry díky pomůcce nazvané paragolfer. Jde o jakýsi elektrický vozík, který je speciálně upraven zejména pro nechodící. Ropický golfový areál si GKZTP vybral jako jedno z deseti hřišť v republice, kde předvedl jeho výhody a nabídnul možnost si jej vyzkoušet i místním zájemcům.

Do Ropice z Třince přijel paragolfer vyzkoušet také Radim Kozlovský, český reprezentant paralympiků na monoski. Bylo to jeho první seznámení s golfem. Vozík umožňuje hráči vzpřímeně stát a odpálit míček. Jediný trenér paragolfistů v České republice Ivan Svoboda byl překvapen silou a kvalitou úderů Radima Kozlovského. Ten si na nezvyklý postoj a hru chvíli zvykal, ale nakonec s úsměvem vysekl několik velmi slušných odpalů.

„Myslíme si, že golf je úžasná hra a může být pro zdravotně postižené rehabilitací. Věříme, že situace postižených u nás už dnes není nikomu lhostejná a společnými silami se podaří jejich úděl co nejvíce ulehčit a zmírnit,“ míní prezidentka GKZTP Marie Nováková. Věří, že hendikepovaní se mohou začlenit do sportovního odvětví, které už dávno nepatří jen privilegovaným, ale stává se sportem pro všechny.

Paragolfer je určen také lidem po amputacích končetin, umělých náhradách kloubů, po úrazech, lidé s poruchou míchy, pohybující se pomocí vozíku, pacienti po mozkových mrtvicích, diabetici, kardiaci, lidé s mentálním postižením a podobně.

Text a foto: Daniel Waclawek, Beskydská golfová, a.s.

 


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...