Inzerce
Inzerce

Ropice_hendikepovaniJedinečnou možnost vyzkoušet si golf měli ve středu 11. dubna handicapovaní v areálu Ropice Golf Resort. Na golfové hřiště dorazili zástupci Golfového Klubu Zdravotně a Tělesně Postižených z Plzně (GKZTP), aby předvedli, že i lidé s postižením mohou objevit krásu sportu, který nyní celosvětově zažívá obrovský boom.

Tělesně postižení s různým druhem handicapu mohou mít požitek ze hry díky pomůcce nazvané paragolfer. Jde o jakýsi elektrický vozík, který je speciálně upraven zejména pro nechodící. Ropický golfový areál si GKZTP vybral jako jedno z deseti hřišť v republice, kde předvedl jeho výhody a nabídnul možnost si jej vyzkoušet i místním zájemcům.

Do Ropice z Třince přijel paragolfer vyzkoušet také Radim Kozlovský, český reprezentant paralympiků na monoski. Bylo to jeho první seznámení s golfem. Vozík umožňuje hráči vzpřímeně stát a odpálit míček. Jediný trenér paragolfistů v České republice Ivan Svoboda byl překvapen silou a kvalitou úderů Radima Kozlovského. Ten si na nezvyklý postoj a hru chvíli zvykal, ale nakonec s úsměvem vysekl několik velmi slušných odpalů.

„Myslíme si, že golf je úžasná hra a může být pro zdravotně postižené rehabilitací. Věříme, že situace postižených u nás už dnes není nikomu lhostejná a společnými silami se podaří jejich úděl co nejvíce ulehčit a zmírnit,“ míní prezidentka GKZTP Marie Nováková. Věří, že hendikepovaní se mohou začlenit do sportovního odvětví, které už dávno nepatří jen privilegovaným, ale stává se sportem pro všechny.

Paragolfer je určen také lidem po amputacích končetin, umělých náhradách kloubů, po úrazech, lidé s poruchou míchy, pohybující se pomocí vozíku, pacienti po mozkových mrtvicích, diabetici, kardiaci, lidé s mentálním postižením a podobně.

Text a foto: Daniel Waclawek, Beskydská golfová, a.s.

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...