ilu-age-750V jednu chvíli jste skoro na dně. V tomto případě téměř doslova. A vzápětí se vznášíte do nadoblačných výšin. To všechno přináší golf. Zažila to i Španělka Luna Sobron Galmes, která díky své neopatrnosti utopila bag ve vodě, aby den nato zahrálo eso na čtyřparové jamce.

Španělka prožila neobyčejně pestrý a zajímavý týden na turnaji Natural Charity Classic na Floridě, na němž startovala i česká hráčka Klára Spilková. Ta ale po nepovedeném prvním kole odstoupila ve druhém ze zdravotních důvodů.
Luna Sobron Galmes se na turnaji v rámci Epson Tour, dříve Symetra Tour, nejprve na vlastní kůži přesvědčila, jak důležité si pokaždé zabrzdit vozík s bagem. V prvním kole to neudělala a poryv větru „odvál" její bag do vodní překážky.
Po dohrání kola pak měla Španělka hodně práce, aby z bagu dostala vodu a své vybavení vysušila. Ale nejspíš se to povedlo skvěle, protože o den později se dočkala odměny.

Zahrála hole-in-one. Ale ne jen tak ledajaké. Rovnou na čtyřparové pětce dlouhé 247 yardů. Na tuhle výjimečnou ránu použila trojku dřevo.

Sama neviděla, jak míček skončil v jamce, ale když slyšela bouřlivý jásot, věděla, že se jí povedla mimořádná rána. „Z takové vzdálenosti se to nedá zvládnout. Je to skoro nemožné. A šílené," komentovala své neobvyklé eso 27letá Španělka.
Přitom o den dřív měla úplně jiné starosti, když vylévala z bagu vodu. Na svém Instagramu to doprovodila slovy: „Nikdy to nevzdávej." Nevzdala a nakonec obsadila 24. místo a za své úsilí byla odměněna. Nejen esem, ale i prize money ve výši 1762 dolarů.
Turnaj sice vyhrála Korejka Kum-Kang Park, která inkasovala 30 000 dolarů, ale rozhodně zajímavější a pestřejší týden zažila Sobron Galmes. I když není zcela zřejmé, jaké škody napáchala voda v bagu.

„Golf někdy připraví hodně bláznivé okamžiky. Ale právě to je důvod, proč tenhle sport mám tak ráda," prohlásila Sobron Galmes. Nelze, než souhlasit.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...