golf-il-rodina-750Přesvědčovat golfisty o tom, že je golf atraktivní, zdraví prospěšný a zábavný sport, to je - jak praví jedna lidská moudrost - nošení dříví do lesa. Ti, kteří golf nehrají a třeba teprve přemýšlejí o tom, že by ho vyzkoušeli, je třeba nějaké argumenty, proč ano, předložit. Naštěstí jich je víc než dost. Tady jsou ty základní...

Je zdravý a bezpečný
Základem golfu je chůze, což je pro člověka ten nejpřirozenější pohyb. Navíc pohyb na čerstvém vzduchu, v drtivé většině v krásné přírodě. Ani golfový švih lidské tělo nepoškozuje, protože každý ho může přizpůsobit svým možnostem a schopnostem. Golf prospívá celkové koordinaci těla. A má blahodárné účinky i na psychiku.

Hrát golf může celá rodina
Golf je úžasný v tom, že ho může hrát opravdu celá rodina napříč všemi generacemi – od malých dětí až po dědečky a babičky. A užijí si ho všichni. Bez ohledu na věk, či výkonnost. Něco takového umožňuje jen málo jiných sportů.

Handicapový systém
Specialita golfu, která umožňuje, aby si spolu rovnocenně mohli zahrát golfisté různých výkonnostních kategorií, nebo různého věku, amatér s profesionálem. V golfu se totiž primárně hraje proti hřišti. V jiných sportech něco takového většinou nejde.

Golf se hraje v každém věku
S golfem mohou začít děti někdy ve věku čtyř let, ale horní věková hranice není vlastně omezená. Není třeba mít skvělou fyzickou kondici na trhání světových rekordů, nebo absolvování maratonu. Golf rovnoměrně zatěžuje tělo a pohybový aparát a přispívá k lepší fyzické i psychické pohodě.

Rozhodně není nejdražším sportem
Pověsti o tom, že golf je neobyčejně drahý a nákladný sport nejsou pravdivé. Samozřejmě, existují luxusní golfové resorty a drahé vybavení, ale zrovna tak si lze zahrát na hřištích a s nádobíčkem za ceny takříkajíc lidové. Rozhodně není golf dražší než například lyžování a je srovnatelný třeba s tenisem.

Poznáte sami sebe i spoluhráče
Golf se hraje podle téměř stejných pravidel už přes tři století. Je to hra, v níž je každý sám sobě rozhodčím, hra, která je založená na gentlemanství a smyslu pro fair play. Podvádět je sice zdánlivě snadné, ale mít v golfu punc podvodníka je to nejhorší, co můžete získat. Ne nadarmo se říká, že osmnáct jamek golfu řekne o spoluhráči víc, než dlouhé rozhovory.

Připravil: Alois Žatkuliak
Foto: ingimage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...