Peterkova-Jana-750Podcasty, tedy audio nebo video pořady, se staly jednou z nejběžnějších digitálních forem a dnes jsou mezi tvůrci velmi oblíbené. Jedním z nich je i podcast Ve Hře, kam si Patrik Jeřicha a Annie Krčmářová zvou zástupce z golfového prostředí. Při výběru hostů mají autoři zcela volnou ruku a v minulosti v podcastu vystoupili například Vladimír Wünsch, David Krajný a Petr Chajda.

Naposledy nám tímto způsobem představili Luboše Koželuha. Už dříve také třeba Janu Peterkovou. Bývalá profesionální golfistka původem z Karlovarského kraje vede v současnosti svou golfovou akademii v Jižní Karolíně v USA, kterou navštěvuje více než 200 hráčů.

Jana se jako první česká golfistka v historii účastnila turnaje nejprestižnější kategorie major, když se v roce 2005 kvalifikovala do 60. ročníku US Open, hraného na hřišti Cherry Hills Village v Coloradu. Jako profesionální hráčka působila v letech 2002 až 2007 na LPGA Duramed Futures Tour (dnešní Symetra Tour), poté se rozhodla přejít na dráhu trenérky a zdokonalovala své znalosti i u uznávaného trenéra Davida Leadbettera, se kterým se blíže seznámila a v jehož Golf Academy v Orlandu měla možnost strávit jeden rok.

Tento velmi respektovaný trenér dokázal změnit výuku, jeho filozofie a metody pomohly v cestě na vrchol řadě špičkových hráčů, což dokládá početný seznam jeho žáků. V něm najdeme 26 vítězů prestižních golfových podniků a sedm světových jedniček.

Jana Peterková navázala na Davidovu tradici inovací tím, že přináší golfovou výuku světové úrovně hráčům všech věkových kategorií. V podcastu mimo jiné prozradí, jak začínala, jak probíhala její profesionální dráha v USA, jak těžké bylo ustát nároky profesionální sportu, získat sponzory nebo dostat vízum či zelenou kartu umožňující pobyt v USA.

Převzato z časopisu GOLF 8-9/2021
Připravila: Annie Krčmářová

Podcast-ve-hre-logo-250Podcast Ve Hře si můžete pustit na platformě Spotify, Apple Podcast
anebo na YouTube:
https://www.youtube.com/results?search_query=podcast+ve+h%C5%99e


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...