Golf v ČR Pilsner Urquell Czech PGA Tour poprvé v Benátkách, dotace 500 000 Kč!

PGAC_Tour_logoSezóna Pilsner Urquell Czech PGA Tour nabrala s počátkem letních měsíců vysoké tempo a v polovině července už bude odehrán pátý turnaj. Potřetí se letos bude hrát v blízkosti Prahy – po Mstěticích a Berounu zavítá nejprestižnější a nejkvalitnější profesionální série ve střední Evropě do Benátek nad Jizerou, kde se turnaj Pilsner Urquell Czech PGA Tour uskuteční vůbec poprvé. Golf Resort Paradise leží cca 30 minut od hlavního města a nabízí osmnáctijamkové hřiště rovinatého charakteru s několika vodními překážkami a zajímavými tříparovými jamkami.

V Benátkách nad Jizerou si na místním hřišti odbudou premiéru téměř všichni profesionálové, kromě těch, kteří v Golf Resortu Paradise působili, případně působí, jako trenéři. To se týká například Jiřího Štryncla nebo Jakuba Jandy.

 Letošní sezóna se vyvíjí zatím velice zajímavě a vyrovnaně. Každý ze čtyř předchozích turnajů vyhrál jiný golfista. Nejvyrovnanější výkonnost vykazuje Roland Hahn z Maďarska, který dvakrát skončil druhý a jednou třetí, což z něho dělá jednoho z velkých adeptů na turnajový titul na Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Asi nejblíže byl při šampionátu na jamky v Ropici, kde podlehl až ve finále Martinu Příhodovi. V duelu na 36 jamek rozhodl Příhoda až na předposlední jamce. V Berouně neměl Hahn šanci proti Markovi Novému a před necelým týdnem na Tálích se ještě po dvou kolech dělil o vedení, aby nakonec klesl na třetí místo.

Na svůj premiérový profesionální triumf z Tálí hodlá navázat Stanislav Matuš, jemuž se poprvé podařilo naplnit své vysoké ambice a proměnit je ve vítězství. Na Tálích se postupně posouval výsledkovou listinou až ke kýženému titulu

Velkým tahákem je určitě účast Marka Nového, který letos startoval dvakrát a v Berouně zvítězil. Na posledních dvou turnajích chyběl vzhledem k termínové kolizi s podniky EPD Tour. Na ní Marek Nový pravidelně hrává finálová kola a získává zajímavé finanční prémie. I jejich zásluhou třetím rokem po sobě ovládá Order Merit PGAC.

V Benátkách se objeví kompletní domácí špička a ambice na vítězství si dělá nejméně desítka profesionálů. Počítat se určitě musí s Ondřejem Léblem, který mívá výborné druhé poloviny sezón, což dokázal loni celkovým triumfem na Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Na turnajový titul si brousí zuby i Lukáš Lizánek, Viktor Skalle, Petr Skopový, Petr Nič, Lukáš Tintěra nebo Robert Schovánek. Na Pilsner Urquell Czech PGA Tour se po kvalitním výsledku na Tálích zalíbilo i Slovákovi Peteru Švajlenovi.

PROGRAM TURNAJE:

sobota 9. 7. 10:30 turnaj Pro-Am

neděle 10. 7. 7:30 1. kolo turnaje PRO

pondělí 11. 7. 7:30 2. kolo turnaje PRO

DOTACE 500 000 Kč

HŘIŠTĚ SOUDNÝ

par 72

Golfový areál Golf Resort Paradise se nachází v chráněné krajinné oblasti Traviny nedaleko města Benátky nad Jizerou - z Prahy cca 20 minut po rychlostní silnici R10 ( Praha – Mladá Boleslav ).

Zajímavě situovaná lokalita nabízí jedinečné klimatické podmínky, které jsou optimální pro celoroční provoz golfového hřiště.

V areálu je k dispozici mistrovské 18 jamkové hřiště Soudný PAR 72 linksového typu a potřebné tréninkové plochy.

Pro začátečníky je připravena jedna z nejkvalitnějších 9 jamkových akademií v České Republice. Hřiště Dýmač PAR 27 dává prostor k otestování veškerých golfových dovedností na nesčetném množství vodních a pískových překážek. Ke vstupu na toto veřejné hřiště není zapotřebí zkouška golfové způsobilosti.

MÉDIA

I v letošní sezóně se Pilsner Urquell Czech PGA Tour objeví na televizních obrazovkách. Sestřihy ze všech turnajů série vysílá stanice Nova Sport.

Pilsner Urquell Czech PGA Tour můžete detailně sledovat i na internetových stránkách www.czechpgatour.cz , které se věnují výhradně této sérii. Na stránkách jsou podrobné informace o turnajích, výsledky, zajímavosti, rozhovory a také profily jednotlivých hráčů i se všemi jejich výsledky na Pilsner Urquell PGA Tour v letech 2009, 2010 a 2011.

Videa z Pilsner Urquell Czech PGA Tour i z činnosti PGA naleznete na www.sledujgolf.cz

TZ, Lenka Nikodýmová, Freedrive


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...