challenge-rtm-750Byť to trvalo poněkud déle, turnajový kalendář Challenge Tour byl konečně „odtajněn". Letošní ročník „druhé evropské ligy" pod názvel Road to Mallorca nabídne celkem 25 turnajů v 15 různých zemích. V nabídce jsou avizované i tři podniky v Česku, i když zatím se čeká na upřesnění, kde se odehrají.

Letošní turnajový kalendář je mixem podniků s mnohaletou tradicí a nových turnajů. Sezona ale startuje až v dubnu a potrvá až do listopadu s tím, že dvacítka nejlepších hráčů získá karty na European Tour na sezonu 2022. To je o pět karet víc, než bylo k dispozici v ročníku Challenge Tour 2019.
To je dobrá zpráva i pro české golfisty, především pro Ondřeje Liesera, který se stal celkovým vítězem loňské sezony Challenge Tour okleštěné kvůli covidové pandemii, a pro Stanislava Matuše, který je majitelem karty pro druhou evropskou ligu.
Série začíná ve druhé polovině dubna a v prvním květnovém týdnu třemi turnaji v Jihoafrické republice, které jsou společné s místní Sunshine Tour. Poté už se série přemísti do Evropy a první turnaj by se měl odehrát 13. – 16. května v České republice. Místo konání ale dosud nebylo určeno. Totéž platí i pro dva další podniky na českém území, které mají termíny na začátku června a července.
„Jsem nadšený, že můžeme odhalit turnajový kalendář, který je vpravdě globální a který se vrací k počtu turnajů, jež jsme měli před minulou sezonou," představil program turnajů Jamie Hodges, šéf Challenge Tour.
„V roce 2020 dokázalo zvítězit na některém z turnajů European Tour dvacet hráčů, kteří prošli Challenge Tour. To potvrzuje, jak je naše tour důležitá při přípravě nové generace golfových hvězd," dodal Hodges.
Challenge Tour vyvrcholí závěrečným turnajem na začátku listopadu Challenge Tour Grand Final. Tím posledním vítězem se stal český profesionál Ondřej Lieser.

Připravil: Alois Žatkuliak

Kompletní turnajový kalendář Challenge Tour 2021 najdete zde: https://www.europeantour.com/challenge-tour/schedule/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...