titleist-mix-750Sníh, zima, mráz... Pro golfistu období strádání a nedočkavého vyhlížení startu nové sezony. Na druhou stranu, ideální čas provést důkladnou kontrolu golfového vybavení a také očistu bagu. Na co se zaměřit? Na hole, konkrétně na jejich čistotu, stav gripů a pokud hodláte v nové sezoně útočit na vylepšení své hry, rozhodně se vyplatí fitting holí.

Nečistoty z holí by sice měl každý golfista odstraňovat hned po ráně, nebo po každé hře, ale ruku na srdce, kdo z nás to opravdu dělá? Takže... Pečlivě umyjte hlavy holí, na „zažranou" špínu ve drážkách rozhodně nepoužívejte ocelový kartáč. Hrozí, že si hole zničíte, odřete si je, ztupíte drážky a poškodíte ochrannou vrstvu – hole by tak mohly začít reznout. Po očistě hole důkladně vysušte. Určitě je neukládejte mokré do ochranných head coverů.
Zaměřte se i na stav gripů. Ohrané gripy ztrácí přilnavost, hole se hůř drží, což má vliv na přesnost i délku ran. Podle expertů je vhodné nechat gripy vyměnit jednou za rok, maximálně za dva podle četnosti hraní.

Důležité je i skladování holí. Rozhodně je dlouhodobě nenechávejte v místech, kde není stálá teplota, například v garáži, nebo na vlhkých místech.
A jak už bylo řečeno, pokud míříte v nadcházející sezoně za „lepšími čísly", vyplatí se nechat hole zkontrolovat odborníkem. Nechte si přeměřit vzdálenosti, jaké jednotlivými holemi hrajete, nechte si udělat fitting. Hole se hraním časem ohýbají, a zatímco okem to nevidíte, přístroje to odhalí.

V rámci zimní inventury rozhodně nevynechte ani golfový bag a vše co obsahuje. Zkontrolujte míčky, jejich stav a udělejte opravdu důkladnou probírku. S klidným srdcem vyřaďte letité „nalezence", protože s nimi žádnou velkou díru do golfového světa určitě neuděláte. A totéž platí i pro rukavice – rozlučte se bez milosti s potrhanými, zčernalými, či nepříliš voňavými kousky. Takové rukavice už zkrátka své služby odvedly.
Věnujte pozornost i probírce všech kapes v bagu. Možná budete sami překvapeni, jaké netušené „poklady" objevíte. Takový zapomenutý banán, či jablko, nebo rozpuštěná a vyteklá čokoláda rozhodně nepotěší. Zbytečné jsou ale také „syslí" zásoby týček všeho druhu - délek, barev i materiálů. Redukovat se dají i počty tužek, vypichovátek a markovátek.
Je dobré sebou mít v sezoně při hře v bagu opalovací krém, něco proti komárům, fix na popisování, nebo náplasti proti puchýřům, ale zrovna tak je důležité zkontrolovat, nakolik jsou ještě použitelné. Abyste byli na novou sezonu po všech stránkách připraveni.

Připravil: Alois Žatkuliak


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...