ilu-advice-750Golf má svá pravidla. Psaná a doslova staletími odzkoušená. A má taky svá nepsaná pravidla. Pokud je porušíte, nedostanete žádný trest, žádnou trestnou ránu navíc, ale rozhodně se nestanete oblíbeným parťákem ve flightu. Prostě existuje pár věcí, které na golfovém hřišti nedělejte, nebo naopak dělejte. To podle toho, o co zrovna jde. Takže čemu se vyhnout a na co naopak nezapomenout? Nabízíme pár tipů ve 2. dílu...

Neházejte holemi a nelámejte je
Ano, v televizi to je tu a tam k vidění. Rozčilený Rory McIlroy mrští holí daleko do jezera, John Daly tuhle disciplínu také zvládá. Zahlédnout lze i lámání hole v přímém přenosu. Upřímně řečeno, tihle za své hole dnes nezaplatí ani korunu, nebo spíš dolar. Za to vy pak budete muset sáhnout hlouběji do své peněženky. Každý z nás čas od času odpálí mizernou ránu, někteří z nás spíš častěji, ale není to důvod s ní házet. Zhluboka se nadechněte, uložte hůl do bagu a soustřeďte se na to, aby ta následující rána byla lepší.

Nedávejte nevyžádané rady, jak vylepšit švih
Možná jste také zažili. Odpálíte ránu, která rozhodně nepatří do kategorie povedených a vzorových, a vzápětí už slyšíte od parťáka ve flightu zdůvodnění, proč se to stalo a co je s vaším švihem špatně. A samozřejmě následuje i ukázka toho, jak má ten správný švih vypadat. Jen o chvíli tenhle chlápek pošle svůj míček do autu, do vody, zahraje „topinu"... Rozhodně nebuďte tenhle chlápek!

Držte tempo hry a pusťte před sebe rychlejší flight
Pomalé tempo, dlouhé čekání, to jsou časté důvody, které uvádějí lidé, kteří mají golf rádi, ale právě kvůli tomuhle se od něj odvracejí. Pokud vidíte za sebou skupinu hráčů, kteří jsou rychlejší než vy, pusťte je před sebe. Spolkněte svou hrdost a dejte jim přednost. Na golfu je jen málo horších věcí, než pořád jen čekat a čekat, než ti před vámi konečně uvolní prostor.

Nechávejte svůj bag co nejblíž místu, kudy půjdete na další odpaliště
I tahle rada souvisí s tempem hry a také přispívá k tomu, aby vás ani lidi kolem neotravovala pomalá hra. Už když přicházíte ke greenu, podívejte se, kde je ukazatel „next tee" a odložte svůj bag co nejblíž tomuto místu. Ušetříte kroky i nějaký ten čas a rozhodně zkrátíte hráčům za vámi dobu čekání na další ránu.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...