Golf v ČR Národní firemní liga Golfu 2011: Vítězným týmem Darovanský dvůr

NFLG_ALLVe dnech 11.–12. října se v golfovém areálu Kaskáda odehrály závěrečné boje již 14. ročníku největší soutěže Česka dvoučlenných firemních týmů. Letos poprvé byla liga pořádaná časopisem Golf rozdělena do dvou regionálních skupin – každá se 24 účastníky – s tím, že do závěrečných bojů postupovaly vždy dva nejlepší týmy regionu. V západní oblasti se tentokrát vedlo nejlépe reprezentantům společností SKIP Trutnov a Darovanského dvora, z východní oblasti se na Kaskádu přijely ucházet o titul firmy Golf666.cz a Kreativní svět. Když pak byl po dvoudenních napínavých bojích na pohár přidáván již 14 štítek, nezbylo, než konstatovat, že ani tentokrát „jackpot“ nepadl a že ani po roce 2011 se nepodařilo žádnému týmu v historii NFLG zvítězit dvakrát.

A jak to tedy bylo? Rituál závěrečných kol se již dlouhá léta nemění. Šampaňské na uvítanou, losování a hned na to... Na rozdíl od základní části, zde už porážka znamená konec nadějím na titul, a tak se musí hrát naplno od prvních jamek. Slova potvrdí především hráči Kreativního světa Miloslav Kment a Aleš Trnka, kterým SKIP Trutnov zastoupený Janem Kábrtem a Františkem Havelkou odskočil v první devítce až o 4 jamky a jimž ani mohutný finiš (na patnáctce to už bylo jen o jednu) nestačil ke zvrácení vývoje ukončeného na 17. jamce (2&1).

Také u druhé semifinálové dvojice rozhodla sedmnáctka. Na ni asi rádi zapomenou především hráči Golf666.cz Robert Varta a Michal Chaloupka, kteří zde z metru a půl patovali na vítězství v zápase, ale výsledný trojpat je naopak poslal do play-off, které hned na první jamce rozhodli ve svůj prospěch po celé kolo dotahující hráči Darovanského dvora Miroslav Grimm a Jan Zedníček. „Už jsem měl sundanou rukavici a chystal se jim pogratulovat k vítězství, nakonec jsem jim tedy alespoň poděkoval…,“ komentoval zkrat soupeře na sedmnáctce první z nich.

NFLG_1Navzdory papírovým předpokladům a výhodě domácího prostředí se finále 14. ročníku Národní firemní ligy Golfu stalo záležitostí obou zástupců západního regionu. A jak bylo jejich dobrým zvykem, i tentokrát zapnuli hráči SKIP Trutnov na plné obrátky hned od startu a do druhé devítky odpalovali s pohodovým náskokem.
Pak ale opět začali čarovat soupeři a na šestnáctce stav zápasu srovnali. A sedmnáctka? Na tu tentokrát budou dlouho vzpomínat hráči z Trutnova. Přestože měli ránu k dobru, nedokázali ji ani vypůlit a na osmnácté jamkoviště šli – poprvé za celé dva dny – s hubeným náskokem jediné jamky hráči Darovanského dvora.
Na závěrečné jamce pak proběhl ukázkový příklad působení adrenalinu. Tři exkluzivní drajvy daleko za bankr a jeden zátah doleva mezi stromy s nutností míč vyklepnout (Trutnov). 130–150 metrů do grínu. První jde druhý hráč Trutnova a útok na grín končí ve vodě. Je rozhodnuto? Ne!
Oba hráči Darovanského dvora posílají své rány do vody obklopující osmnáctý grín a nejlépe je na tom najednou trutnovský hráč, který musel míč vyklepávat od stromů. Ve vodě však končí i on, a tak se jde kolektivně dropovat. Laťku nasazuje Trutnov, první příhru na půl metru k tyči už ale nikdo nevyrovnává. Jde se patovat. Na půlení jamky a vítězství v zápase potřebují Darovanští alespoň jeden z patů proměnit. Grimmovi to z pěti metrů nevyšlo, na řadě je tedy Zedníček, jehož dvoumetrový pat si cestu do jamky nakonec nachází. Je dobojováno. Vítězi 14. ročníku Národní firemní ligy Golfu se stávají Miroslav Grimm a Jan Zedníček z Darovanského dvora.

Text a foto: Josef Slezák

Kompletní informace o ročníku 2011 najdete ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...