ilu-age-750Chcete potvrzení toho, jak je golf skvělý sport? Máme hned dvě. Za prvé, že se golf dá hrát i ve vysokém věku. A za druhé, že si v něm stále můžete plnit své sny. A tady je konkrétní příklad. Tom Peek už oslavil 82. narozeniny a golf hraje přes padesát let, ale dosud nikdy nezahrál hole-in-one. Až do okamžiku, kdy v jednom kole zahrál rovnou dvě esa.

Na hřišti Royal Palm Golf Clubu se trefil jednou ranou do jamky nejprve na tříparové pětce dlouhé 91 yardů a o tři jamky později se trefil podruhé ze 112 yardů sedmičkou železem.
„Hraju s přestávkami už přes padesát let. Několikrát jsem skončil na tříparech blízko, třeba i jen pár centimetrů, ale dosud nikdy mi tam nic nepadlo. Tentokrát to ale vypadalo, že mi tam chce spadnout snad všechno. Byla to zábava," radoval se Peek.
„Ani se mě neptejte na zbytek kola, protože si nejsem jistý, jak moc si toho pamatuji," přiznal se smíchem, že ve zbytku kola měl už docela problém s koncentrací na hru.

Na jamce č. 5, která se hrála přes vodu, trefil čistou ránu, ale to, že míček skončil v jamce, neviděl kvůli modelaci greenu. „Viděl jsem, jak míček dopadl a kutálel se směrem k jamce. To jsem zjistil, až když jsme přišli na green," popsal první hole-in-one.
Skvělý den na golfu ale ještě neskončil. Na osmičce přišlo druhé eso. „Povedl se mi další pěkný švih a všichni jsme mohli sledovat let míčku, jak dopadl na green asi tak metr a půl před jamku a kutálel se přímo na ní. Nemohl jsem tomu uvěřit," přidal popis svého druhého esa během chvíle.

Svým způsobem to neuvěřitelné opravdu je. To proto, že Peek v tu chvíli dokázal to, co má podle expertů pravděpodobnost 67 milionů ku jedné. „Někdo mi v tu chvíli řekl, abych si koupil los, když mám takový šťastný den. To jsem ale neudělal," prozradil 82letý golfista.

Bývalý poručík letectva začal hrát golf po třicítce, ale potom ho hrával tu s menšími, tu s většími přestávkami. Až po odchodu do penze začal hrát pravidelněji.
Zpráva o jeho počinu se na hřišti rychle rozšířila, a stejně tak rychle narostl i počet lidí, kteří zavítali do klubovny, aby zašli na tradiční drink zdarma od autora dvou hole-in-one. V tu chvíli byl hodně vděčný za to, že si zaplatil klubové pojištění pro případ hole-in-one. „I oni měli šťastnou hodinku jako já před tím," poznamenal Peek.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...