parenica-lukas-750Ono magické slůvko z titulku této glosy znají důvěrně snad všichni golfisté. Však víte: kdyby ten míček neodskočil takhle moc doprava, kdybych tu druhou ránu nezahrál do vody, kdyby byl ten pat jen o půl metru delší... Ne nadarmo se říká, že právě tenhle slovní druh, přísně vzato spojka podřadící, je vůbec nejčastějším termínem, který na golfových hřištích uslyšíte.

Život ale na žádné kdyby nehraje. A platí to stejně pro světové hvězdy, jako pro vás, když na tříparu trefíte první ránu krásně na green a vzápětí pokazíte snadný pat. Kdybych to hrál desetkrát, tak to devětkrát dám! Jenže na hřišti žádnou ránu desetkrát nehrajete a osud druhé šance také nedává. Kruté? Možná. Ale spravedlivé, a hlavně stejné pro všechny.

Dalším tématem, k němuž se to prokleté slovo kdyby náramně dobře hodí, je pak rekapitulace letošní divoké golfové sezony, zásadně poznamenané pandemií koronaviru. Tady v podstatě platí, že kdyby na covid-19 nikdy nedošlo, vypadal by golfový rok úplně jinak. Znali bychom díky tradičním termínům nejspíš úplně jiné vítěze dvou majorů, užili bychom si britské Open i týmový Ryder Cup a už od dubna by také bylo všeobecně známo, jak dopadla obhajoba Tigera Woodse na letošním Masters.
Ani tahle kdyby ale neplatí, takže tajenku v Augustě luští elitní světoví hráči právě ve dnech, kdy vychází tohle vydání. A vy už možná víte, jak to celé dopadlo, a můžete pro změnu spekulovat, o kolik by výsledky byly jiné, kdyby...

Ale nechejme už všechna kdyby stranou a dívejme se raději dopředu. Díky přesunům v termínovém kalendáři nám příští kalendářní rok 2021 přinese parádní golfové menu včetně mnoha lahůdek, o které jsme letos přišli. Už za půl roku další Masters! Ještě předtím klasická jarní série skvělých turnajů, na pak podzim ne jedna, ale dvě týmové soutěže, slovutný Ryder Cup i dámský Solheim Cup! Těšíte se? Já tedy rozhodne ano. Jen kdyby už ta proklatá nemoc původem odněkud z Asie konečně zmizela a dala nám všem pokoj. Přejme si tedy, ať nám všem aspoň tohle jedno kdyby tentokrát vyjde.

Převzato z časopisu GOLF 11-12/2020


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...