sport-ilu-750Zima, mráz a sníh, to je doba, která golfu v českých luzích a hájích obecně příliš nepřeje. Jak na tom ale golf je ve srovnání s jinými sporty? Jak je v Česku oblíbený a nakolik sledovaný v konkurenční nabídce dalších sportů? Stručně řečeno, nic moc. Tedy aspoň podle výsledků čerstvě zveřejněného říjnového výzkumu Národní sportovní agentury NSA.

 

Z pohledu divácké atraktivity, tedy sledovanosti sportů, se golf ze 105 vybraných sportů řadí až na 61. pozici. V tomto ohledu vládne lední hokej před lyžováním, atletikou, tenisem, biatlonem a tak trochu překvapivě až osmým fotbalem.
Mezi nejoblíbenější sporty, kterým by se oslovení respondenti výzkumu – a bylo jich celkem pět tisíc – sami rádi aktivně věnovali, se golf posunul sice na 31. místo, ale pořád s výrazným odstupem za pěticí lídrů, jimiž jsou na první příčce bowling a kuželky následované tenisem, cyklistikou, lyžováním a stolním tenisem.

Výzkum NSA odhalil i to, že sport pravidelně sleduje 41% obyvatel Česka a výraznou převahu mají muži. Pravidelně jich sleduje sport 55%, zatímco žen jen 28%. Češi sice nejraději sledují lední hokej, ale výsledky se výrazně podle pohlaví. Zatímco u žen je nejatraktivnější krasobruslení, u žen se nedostalo ani mezi dvacítku nejzajímavějších sportů. Opačně dopadl u žen fotbal – skončil až na 22. místě, zatímco u mužů byl třetí.

Dlouhodobým cílem Národní sportovní agentury je přilákat ke sportování co největší část české populace. To proto, že většina Čechů nesportuje vůbec. Na rozdíl například od Skandinávie, kde pravidelně sportuje 80% obyvatel. V Česku muži sportují jen o málo častěji než ženy. Nejčastěji provozovaným sportem je bowling a kuželky, ale také tenis a cyklistika. I když pořadí nejžádanějších sportů se opět liší podle pohlaví – muži mají na prvním místě cyklistiku, ženy taneční sport, jógu a sportovní aerobik a fitness.
Golf má zkrátka co dohánět...

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: Globe Media / Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...