mcr-2021-750-slukaVítězství v Mezinárodním mistrovství ČR ve hře na rány zaslouženě slaví Hana Ryšková a Filip Jakubčík (oba na úvodním snímku). Šampionát se hrál 4. – 7. srpna na Kunětické Hoře. Čtyři ze šesti medailí zůstaly doma, bronzovou příčku mezi ženami vybojovala Francouzka českého původu Adela Cernousek, stříbro mezi muži si odvezl Slovinec Gal Patrik Stirn.

Vítěz uznal, že tři birdie v úvodu druhé devítky posledního byly velmi důležité. „Ale nerozhodly zcela o výsledku, spíš mě motivovaly, že to mohu dotáhnout až k titulu. V té chvíli jsem ani neznal průběžný stav," řekl Filip Jakubčík, pro něhož to byl letošní poslední turnaj v Česku. „V příštím týdnu se už vracím do Ameriky," připomněl, že ho za oceánem čeká poslední rok středoškolského studia...

Nejtěžší pro staronovou šampiónku prý byla noc po prvním kole. „Nechtěla jsem se nechat ukolébat vysokým vedením. Tušila jsem, že se tu bude kvůli velké konkurenci bojovat až do konce," uvedla Hana Ryšková, která před posledním kolem nechtěla vědět, o kolik ran vede. „Proto jsem v jednu chvíli myslela, že vede Adela a zbytečně jsem sama sebe dostala pod tlak. Od patnácté jamky jsem však tušila, že když budu hrát klidně, už to všechno dobře dopadne," popsala své závěrečné kolo vítězka.

Hana Ryšková titul získala už potřetí; po výhrách v letech 2015 a 2019 uzavřela mistrovský hattrick. „Všechny tituly byly pro mě stejně cenné. Největší radost mám z toho, že už mám víc titulů než máma," svěřila se šampiónka.

Turnaj měl velmi pozitivní odezvu také mezi zahraničními účastníky. „Italové byli velmi spokojeni jak s dějištěm šampionátu, tak s organizací turnaje. Jejich kouč slíbil, že v příštím roce pošlou své přední hráče do Čech na juniorský šampionát i na mezinárodní mistrovství. Podobně svůj výjezd do Čech hodnotili Slovinci a další," uvedl na závěr šampionátu jeho ředitel Luboš Klikar.

Kompletní výsledky
https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turnaje-vyhledavani/turnaj/vysledkova-listina?id=649596541

Tex: cgf.cz; foto: Zdeněk Sluka


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...