Spilkova Dubai 2Klára Spilková (na snímku) má v Dubaji poslední šanci odvrátit hrozbu v podobě kvalifikační školy, v níž se budou udělovat hrací karty na LET pro příští rok. A jak první kolo ukázalo, zatím s touto příležitostí nakládá bravurně. Na Omega Dubai Ladies Masters, závěrečném a nejštědřeji dotovaném podniku sezony, dělí po úvodním kole třetí místo, když na vedení ztrácí jediný úder!

Spilková si počínala naprosto bezchybně a lepší vstup do turnaje si sotva mohla přát. Útočila shodně v začátcích obou devítek, vstoupila dvěma birdie na první a druhé jamce, další sérii tří berdíků v řadě zahájila na desítce. Celkem tak na hřišti Emirates zapisovala 67 ran, o jednu více než vedoucí duo, Florentyna Parker z Anglie a Číňanka Shanshan Feng.

„Hrála jsem velmi dobře, mám pět berdíků, takže jsem skutečně spokojená," hodnotila povedený vstup do turnaje talentovaná Češka a dodala, „mám toto hřiště ráda, protože sedí mému stylu hry." Uvedla také, že s dosavadním průběhem sezony není úplně spokojená. „Nezažila jsem dobrý rok, o to víc bych si přála povedený konec. Cuty jsem procházela půl na půl, proto potřebuji uspět, top 10 bych určitě brala." A není divu, řádný status pro příští sezonu obdrží prvních 80 hráček finančního pořadí, Spilkové přitom před posledním turnajem patří až 97. místo, třebaže nejde o redukovaný žebříček ošetřený o hráčky, jež nejsou členkami LET či neodehrály potřebný počet turnajů.

Omega Dubai Ladies Masters pokračuje druhým kolem zítra, Klára Spilková tentokrát startuje z 10. jamky v 11:25. Zahájí opět sérií berdíků?

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde

Foto: PGAC


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...