albatross-750Dohromady vlastní pět titulů z majorů, dvě stříbrné medaile z olympijských her a desítky turnajových titulů z PGA i European Tour a ve dnech 19. – 22. srpna se stanou největšími hvězdami 7. ročníku turnaje D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. Řeč je o Henriku Stensonovi, Rorym Sabbatinim, Padraigu Harringtonovi a Dannym Willettovi. Společně s nimi se v české zastávce European Tour představí i rekordních 16 českých golfistů v čele s olympionikem Ondřejem Lieserem.

Leaderboard sledujte ZDE:
https://www.europeantour.com/european-tour/d-d-real-czech-masters-2021/leaderboard?round=1

Pro Stensona je to premiérový start v Česku a právě na Albatrossu by rád otočil „kormidlo" své hry k lepším výkonům. „Zapracoval jsem na své hře a mám pocit, že se to vyvíjí dobrým směrem. Hřiště neznám, viděl jsem ho jen v televizi a vypadá hodně dobře. A jestli bude vyhovovat mé hře? Když budu hrát dobře, vyhovuje mé hře každé hřiště," konstatoval golfista s přezdívkou Iceman.

V úvodních dvou kolech si zahraje ve flightu s Padraigem Harringtonem a českým profesionálem Ondřejem Lieserem. A zatímco Stenson bude chtít udělat dojem na kapitána evropského rydercupového týmu a na poslední chvíli se ještě dostat do týmu, pro Liesera to bude hra s golfistou, kterého odjakživa řadil ke svým nejoblíbenějším.
„Tou největší změnou v okamžiku, kdy jsem se dostal na European Tour, bylo to, že jsem mohl potkávat takové hráče jako je Henrik, Rory a další. I teď jsem trochu nervózní z toho, že mohu sedět vedle někoho, kdo byl vždycky můj velký vzor. Potkávat takové hráče, to je to, co mě motivuje," prozradil český golfista na včerejší tiskové konferenci před startem Czech Masters.

Stenson byl v minulých letech pravidelným účastníkem Ryder Cupu a nechce chybět ani letos. Proto přijal nabídku hrát na Albatrossu. A potom ještě na dalších třech turnajích.
„Doufám, že udělám dojem na Padraiga a prokoušu se kvalifikačním procesem. Záleží jen na tom, jak budu hrát tady a v příštích třech týdnech. Jen ta nejlepší hra mi dává šanci," přiznal vítěz The Open z roku 2016.

Rory Sabbatini ještě o minulém víkendu bojoval za oceánem o postup do play-off FedExCupu, ale nejspíš o jedinou ránu se mezi 125 nejlepších hráčů nevešel. I proto vyrazil do Prahy. Ještě předtím poprvé v životě zažil olympijskou atmosféru a z Tokia si přivezl stříbrnou medaili. Pro Slovensko. Ostatně, ještě před turnajem ho čeká zítra přijetí v Bratislavě u prezidentky Slovenska Zuzany Čaputové.
„Poslední týdny to byla hodně šílená jízda. Olympijské hry pro mě byly obrovskou zkušeností. Oslava medaile byla úžasná, takže si ani cestu z Tokia příliš nepamatuji," prozradil rodák z jihoafrického Durbanu hrající v barvách Slovenska.

Na Czech Masters dostane příležitost i rekordní počet českých golfistů – celkem 16. Dvanáct profesionálů a čtyři amatéři. Přímo si start na turnaji zajistili Lieser a Stanislav Matuš, na sponzorské pozvánky startují Filip Mrůzek, Gordan Brixi, Šimon Zach, Aleš Kořínek, Jan Cafourek, Jakub Bareš, Michal Pospíšil, Matyáš Zapletal, Lukáš Tintěra a Štěpán Daněk, stejně jako amatéři Jiří Zuska, Kryštof Strýček, Maxmilián Jelínek a Matěj Bača.

Připravil: Alois Žatkuliak

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...