ilu-golfer-750Tak schválně, víte, kolik máte v bagu míčků na odpališti první jamky ještě předtím, než začnete hrát svou golfovou rundu? Se stejnou otázkou přišel web golfmonthly.com a dočkal se spousty zajímavých odpovědí. Leckdy vtipných, jindy nečekaných. Několik jsme jich vybrali a naše otázka zní: poznáte se v některé z odpovědí?

 

 

Takže s kolika míčky začínáte kolo?

Obvykle šest až deset. Většinou slušná kvalita, ale taky pár obouchaných třeba na večerní golf, kdy v nízkém slunci je většinou už prd vidět.

Aniž bych chtěl kecat, většinou stejný počet, s jakým jsem došel předchozí kolo. Takže by to mohly být desítky míčků, protože mám tendenci jich každou rundu dost najít. Sbírám je, dokud se mi vejdou do bagu. Na druhou stranu jich taky hodně rozdám.

Většinou mám v bagu deset až dvacet míčků, ale to proto, že mám tendenci jich víc najít, než ztratím. A samozřejmě vždycky zapomenu je z bagu vyklidit.

Pane jo, právě jsem se podíval do bagu a našel jsem tam 28 míčků. To je trochu návrat do doby, kdy jsem s golfem začínal a ztrácel docela dost balonů. Dneska leckdy vydržím s jedním míčkem, nebo ztratím jednoho, či dva. Takže musím v bagu provést úklid. Ale tak patnáct si jich tam asi nechám. Co je pro golfistu děsivějšího, než myšlenka, že mu dojdou golfové míčky?

Přibližně pět míčků. Víc než pět se mi zdá přehnané, ale při třech už jsem nervózní, aby mně nedošly. Na druhou stranu, pokud jich všech pět ztratím, nejspíš mi taky dojdou hole, protože moje hra nebude očividně dobrá.

Rozhodně víc, než když kolo končím.

Mám v bagu až dvacet míčků. Je docela velký, tak proč ho nenaplnit?

Dva. Nikdy totiž nevíte, kdy přijde váš kamarád a bude chtít jeden míček půjčit.

To není žádný vtip. Asi tak třicet míčků. Sbírám všechno, co najdu, takže už moc volných míst v bagu nemám. Nicméně hraju se spoustou kamarádů, kteří nejsou zrovna excelentní golfisté, takže mají kde brát, když jim začnou docházet.

Používám vozík, takže váha nehraje až tolik roli, kolik mám míčků v bagu. Je jich tolik, že pokud bych je všechny v jednom kole poztrácel, začal bych místo golfu hrát bowling.

Řekl bych, že tak tucet. Ale vždycky jsem se divil, proč má můj brácha tak těžký bag, až jsem ho jednou vyprázdnil. A bylo v něm 64 míčků.

Když jsem měnil svůj starý bag za nový, našel jsem v něm skoro devadesát míčků. Ten nový je menší, takže jich nosím kolem třiceti. Je o mně totiž známé, že během horšího kola jich klidně půl tuctu i víc poztrácím.

Znám hráče první kategorie, kteří odmítají nosit víc míčků, než je jejich handicap. Člověka pak potěší, když ho vidí odcházet ze hřiště už na páté jamce.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: Ingimage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...