spilkova-dormy-let-750Stejně jako minulý týden v Évian-les-Bains, tak i tentokrát v Helsingborgu patřilo poslední kolo české profesionálky Kláry Davidson Spilkové k těm nejlepším. V neděli 2.6. zahrála nejen druhý nejlepší výsledek celého startovního pole turnaje Dormy Open, ale tak jako se ve Francii blýskla eaglem, i ve Švédsku zapsala tři birdie v řadě na posledních třech jamkách obou devítek. I přesto, že startovala z jednoho z posledních míst už ve druhé ranní skupině, pět ran pod par hřiště pro ni znamenalo postup až na 21. dělené místo.

„Vracím se pomalu do formy loňského roku a v posledních kolech mám zase víc svobody a volnosti. Teď ještě najít cestu, aby to tak bylo hned od začátku. Zároveň ale na sebe nechci zbytečně vyvíjet tlak. Chce to trpělivost a věřím, že to co nevidět přijde. Potřebuji teď víc hrát, vystavovat se herním situacím, učit se je zvládat a pomalu sbírat další a další zkušenosti," zhodnotila hráčka poslední kola ve Francii a Švédsku.

Závěrečný leaderboard ZDE

„Mám teď za sebou čtyři turnaje v řadě a spoustu cestování. Naštěstí poslední tři podniky byly v Evropě a mohla jsem se vracet domů. Jen jsem si potvrdila, že fyzicky jsem na sezonu a léto velmi dobře připravená. Zranění se mi naštěstí vyhýbají a těch pár bolístek, které cítím každou neděli, se dá do následujícího turnaje vyléčit. Mám teď týden volna, kdy mě až do středy čekají sponzorské povinnosti a od čtvrtka trénink a hra na mém domovském hřišti PGA National v Nebřenicích. Pak zkraje následujícího týdne odlétám na turnaj Ladies Italian Open do Říma. Takže na odpočinek moc času nezbyde," popsala svůj program pro následující dva týdny profesionálka.

Na konci června čeká Spilkovou a všechny elitní české hráčky nejvýznamnější domácí podnik Tipsport Czech Ladies Open před vlastními fanoušky ve středočeském Berouně. Hrát doma ale není žádnou velkou výhodou. Pro největší domácí hvězdy se naopak jedná o velmi nabitý program plný sponzorských povinností, tiskových konferencí, kdy se ocitají pod drobnohledem domácích diváků.

„Hrát doma je vždy fajn a turnaje v Berouně si moc užívám. Je to super příležitost, jak ukázat lidem golf opravdu zblízka. Právě doma potřebujeme být nejvíc vidět, zvláště teď, jen pár týdnů před olympijskými hrami, kde budeme mít na ženském turnaji poprvé v historii dokonce dvojnásobné zastoupení. Hrát doma je pro mne vždy nejen velká pocta, ale i velmi intenzivní týden a skvělá příležitost prezentovat náš sport. Už teď se na turnaj moc těším," sdělila k domácímu turnaji golfistka.

Davidson Spilková turnajem v Berouně zakončí první polovinu letošní sezony. Ještě před olympijským turnajem v Paříži, který se odehraje v prvním srpnovém týdnu, by měla absolvovat podniky Aramco Team Series v Londýně a Dutch Ladies Open v nizozemském Hilversumu.

Nejbližší turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:
14.–16. 6. 2024 Ladies Italian Open, Řím, Itálie
21.–23. 6. 2024 Tipsport Czech Ladies Open, Beroun, Česko

Zdroj: TZ, Monika Tauchen, www.klaraspilkova.eu
Foto: Tristan Jones / LET (Dormy Open Helsingborg 2024)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...