wernerPo bouřlivém rozvoji golfu v České republice nastalo období rozvoje kvality a proniknutí do hloubky této překrásné hry. Možná jste postřehli, že běžné rundy už netrvají tak dlouho, na turnajích se hra taky o trochu zkrátila. Jednoduše proto, že dovednosti stávajících hráčů se zvyšují rychlejším tempem než množství nových, kteří začínají od nuly, tedy lépe řečeno od 54.

Nejoblíbenějším formátem hry je turnajové kolo hrané na úpravu handicapu a formát hry je stableford. Okouzlení zlepšováním handicapu je tak velké, že jsme zapomněli na to, jak je golf krásná hra. Soutěž, a především soutěžení sám se sebou, nám tak trochu zaslepila oči. Zavedení handicapu 54 to ještě umocnilo. Zlepšovaní šlo tak lehce, tolik turnajů jsme vyhráli. No prostě jsme byli úžasní. Někomu se křivka zastavila na čísle 24, někomu na 15, někomu dokonce na singlu kolem 9. Nastal bod zlomu. Nezlepšujeme, co s tím. Někdo zvyšuje tréninkové dávky. Přece není možné, abych se nezlepšil, vždyť doposud to šlo tak krásně. Byl jsem tak dobrý…

Většina golfistů se v této situaci zorientuje snadno a rychle. Někomu to trvá déle. Netuší, že se vlastně trápí. Pokouší se o nemožné. Jako by se snažil kostkou natrénovat hod šestkou. Občas přijde drobné zlepšení, ale jak říkají latináři: Omnia cum tempore – všeho do času. Netuší, že narazili na hranici svých možností.

Naštěstí, opakuji naštěstí, se tohle stalo takřka každému. I proto, že golf je hra tvořivých gentlemanů, již vymysleli spousty druhů formátů hry, které zabaví každého. Je třeba je pouze vyzkoušet. Nechci vyjmenovávat ten dlouhý seznam a zatěžovat vás detaily. Od jamkovky, která je základním formátem (ano, čtete dobře, ne hra na rány, ale pro jamkovka golf vznikl), přes různé formáty dvojic až po Texas Scramble.

Golf je úžasný i v tom, jaké sociální interakce dokáže tvořit či rozvíjet. Při soutěžní hře na úpravu handicapu je dusíte. Věnujete se příliš moc sobě, své hře. Ale při zmiňovaných formátech se dá více uvolnit. Nejsou tak vážné, a proto jsou odpočinkovější, přesto v nich zůstává soutěžní náboj. Proto se pokusíme v rámci Business Tour časopisu Golf připravit pro vás letos cvičně dva turnaje, kde ještě necháváme paralelně běžet stableford na úpravu handicapu, ale prioritou bude soutěž dvojic.

A nebudou to dvojice ledajaké. Otec se synem (dcerou). Father & Son (Daughter) spolu proti jiným otcům a synům (dcerám). To je, panečku, soutěž! To je vztah, to je tým! Otec jako vzor, učitel, ale taky v lecčem soupeř bude mým spoluhráčem. Není to výzva? Přijeďte si to vyzkoušet! Ostravice 16. července a Slapy 13. srpna, vždy ve středu. Připomínám, že místo syna můžete vzít dceru, a to ve věku od 12 let do nejpozdějšího stáří.

Více informací a přihlášky ZDE

Lesto-ostravice600


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...