ilu-advice-750Možná už jste si stihli dát nějaké to nové golfové předsevzetí do roku 2022, ale pokud ne, nabízíme pár tipů, na co se zaměřit. A nejde jen o vylepšení handicapu. Několik možností už jsme vám nabídli, teď přinášíme druhou várku. Třeba vás něco zaujme...

Naučte se lépe pravidla
Většina golfistů zná několik základních pravidel, ale mohou se objevit okamžiky při hře, kdy najednou nevíte, jak s takovou situací naložit. Dejte si závazek, že se každý týden, nebo aspoň každý měsíc naučíte jiné a nové pravidlo.

Zahrajte si týmovou soutěž
Golf je individuální hra, ale pokud tíhnete k týmovým soutěžím, můžete si golf zpestřit i tímto způsobem. Dejte dohromady svůj tým a vyzvěte své přátele, kolegy, nebo hráče v jiných klubech a rozehrajte svou vlastní týmovou soutěž. Věřte, nebo ne, golf dostane rázem zcela nový náboj.

Starejte se o své hole
Ruku na srdce, kolik z nás na konci sezony odložilo bag s holemi, aniž by hole pečlivě vyčistili, ošetřili. Vypucovali gripy a šafty, vycídili drážky,... Chovejte se se ke svým holím jako k dobrým přátelům. Vždyť s nimi třeba už pár let hrajete. Vezměte je na „zdravotní prohlídku". Nechte je zkontrolovat, nechte si udělat fitting. Možná vás překvapí, jaký to bude rozdíl.

Udělejte inventuru svého vybavení
To tak trochu souvisí s předchozím bodem. Možná jste během své golfové kariéry nashromáždili hole, s kterými už nehrajete, ale je vám líto se jich zbavit. Udělejte radikální řez. A můžete udělat i dobrý skutek, když své starší hole nabídnete ve svém klubu. Těm, kteří s golfem právě začínají, by mohly ještě dobře sloužit. A určitě je to lepší, než aby ležely někde v koutě a jen se na ně prášilo.

Buďte inspirací
Dejte si předsevzetí, že budete někoho inspirovat, že někoho nového přivedete ke golfu. A je úplně jedno, jestli je to někdo z rodiny, z příbuzných, kamarádů, nebo kolegů v práci. V době covidové navíc získal golf pověst bezpečného sportu, venku, v přírodě, tak proč toho nevyužít. Ukažte jim hru, kterou potom můžou hrát celý život.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...