Lieser-il-co-250Konec debatám o tom, kdo je vlastně nejlepším českým profesionálním golfistou přinese klání Stanislava Matuše a Ondřeje Liesera (na ilustračním snímku) pod názvem Tipsport Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku. Hráči se utkají na hřišti Ypsilonka u Liberce v úterý 19. května v jamkovce o 150 000 Kč a vítěz se bude moci pyšnit tím, že je u nás opravdu nejlepší.

Je nejlepším hráčem ten, kdo vyhrál anketu Golfista roku? Lieser zvítězil v zatím posledním ročníku (2019) a Matuš v tom předchozím. Matuš má aktuálně uhranou nejvyšší kartu na evropské soutěže a Lieser figuruje z českých hráčů na nejvyšším místě ve světovém žebříčku (571. místo) a na startu sezony mohl opatrně uvažovat i o olympijském startu.

Úvahy o tom, co je vlastně víc může minimálně na nějakou dobu ukončit vzájemné střetnutí na 18 jamek, kde je Stanislav Matuš v pozici vyzyvatele.

„Museli jsme zrušit plánovaný mezinárodní turnaj série Pro Golf Tour, který se měl právě v těchto dnech hrát na Ypsilonce. Přemýšleli jsme, zda dokážeme českému sportovnímu fanouškovi nabídnout něco ještě zajímavějšího a takováto výzva mezi dvěma našimi hvězdami by mohla zaujmout i širší sportovní veřejnost, nejen tu golfovou. Je nám jasné, že se nacházíme v unikátní situaci a že se příznivci sportu cítí ošizeni o svou pravidelnou dávku branek, bodů a sekund, a tak jim nabízíme to nejlepší co může být – špičkový golf hraný naplno o peníze. Věříme, že nás čeká krásný souboj" říká Pavel Krenk, šéf promotérské společnosti Česká 1, která mač pořádá.

Titulárním partnerem akce je sázková společnost Tipsport. „Zaujala nás originalita a atraktivita nápadu, vše je soustředěno na jeden souboj, rozhodne se teď a tady. Zvláště v dnešní době takové akce nejen český sport postrádá," říká Lubomír Ježek, vedoucí sponzoringu a médií Tipsportu. „Sám jsem zvědavý, koho budou naši bookmakeři favorizovat a jak sázkové kurzy nastaví. Očekávám vyrovnaný zápas."

Start Tipsport Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku bude tedy v úterý 19. května v 15 hodin, diváci na místě jsou samozřejmě vítáni. Zpestřením souboje je přímý přenos pro stream Tipsport TV a pro YouTube a Facebook. Přenos budou přebírat i české sportovní kanály.
Vítěz si odnese šek na 130 000 Kč, poražený odejde s 20 000 Kč.

Text a foto: TZ, Radovan Vrátný


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...