ilu-advice-750Tuhle situaci zažil téměř jistě každý golfista. Čeká ho rána přes vodu, nebo po předchozí nepovedené ráně záchrana v podobě rány přes stromy, přes nepříjemné bankry. A v tu chvíli dochází k tomu, že si většina hráčů začne představovat, jak musí přestřelit vodu, nebo ony stromy. A to je chyba. Většinou potom ona záchranná rána skončí v některé ze jmenovaných překážek. Co s tím?

Největší mentální chybou, která rekreační amatérské hráče, brzdí a sráží, je podle golfového trenéra Joe Halletta, který se řadí do top 100 mezi americkými učiteli golfu, je to, jak si svou ránu představují. Nebo spíš přesněji, jak si je nepředstavují.
„Mají v hlavě špatný obraz. Představují si všechny možné překážky, vodu, písek, stromy. A to je špatně," prohlásil Hallett.

A jedním dechem přidává i recept, jak se s takovou situací popasovat. „Nejlepší hráči si vybírají velmi přesný a konkrétní cíl. To, co je mezi míčkem a tím cílem jako by neexistovalo," prozradil Hallett.
Takže je důležité nenechat se znejistět překážkami, nenechat si nejistotu a pohyby nastěhovat do hlavy. A naopak myslet jen na ránu, která nás čeká. Co nejlépe si ji vizualizovat. „Moje rada je vlastně prostá. Vyberte si místo, kam chcete míček zahrát. A klidně buďte hodně přesní a konkrétní – například levý okraji greenu. Nebo miřte na nějaký určitý objekt," uvedl Hallett.

„Soustřeďte se na nejbližší ránu a na daný cíl a všechny ostatní věci začnou mizet. Soustřeďte se na něco dobrého, příjemného. Vím, že je to mnohokrát opakovaná poučka, už hodně otřepaná, ale funguje," dodal golfový učitel.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...