ilu-ball-fast-750O tom, že je golf sportovní aktivita lidskému zdraví prospěšná, není třeba pochybovat. Nová studie univerzity v Leicesteru přišla s dalším zajímavým poznatkem. Golfisté, kteří zrychlí tempo své hry, zároveň prodlužují svůj život. Ve studii, do níž se zapojilo přes 400 tisíc dospělých ve Velké Británii, vědci potvrzují, že pouhých 10 minut svižné chůze denně mám vliv na průměrnou délku života a že chodci, kteří se pohybují opravdu svižně, mají až o 20 let vyšší průměrnou délku života ve srovnání s těmi, kteří chodí pomalu.

„Přibývá množství důkazů, které potvrzují, že hraní golfu a zejména chůze po hřišti mají pozitivní dopad na fyzické, sociální i duševní zdraví," prohlásil Thomas Reiter, majitel společnosti, která je evropským lídrem na trhu s vozíky Big Max.
„Zároveň je vidět, že svižná chůze mezi jednotlivými údery může až tak významně prodloužit délku života golfisty. A zároveň zrychlit hru, což je současně dvojí výhra pro golf," dodal Reiter, který je velkým propagátorem kampaně Walk, Play Golf.
Studie se zabývala souvislostí mezi tempem chůze a tvorbou a množstvím leukocytů, jako indikátoru a ukazatele biologického věku.

Tom Yates, jeden z autorů studie a profesor tělesné aktivity a zdraví na University of Leicester, k tomu uvedl: „I když jsme již dříve dokázali, že tempo chůze je velmi silným ukazatelem zdravotního stavu, nebyli jsme schopni potvrdit, že svižné tempo chůze ve skutečnosti povede k lepšímu zdraví."

„V této studii ale potvrzujeme, že rychlejší tempo chůze skutečně vede k mladšímu biologickému věku na základě měření leukocytů," doplnil Yates.

Takže shrnuto, prodloužení průměrné délky života je dalším trumfem golfu při hledání zdravé sportovní aktivity. Navíc zvýšené tempo hry je prospěšné nejen zdraví, ale pomůže i samotnému golfu.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...