pga-championship-750Něco málo přes měsíc trvalo čekání po dubnovém Masters, tento týden se ale golfoví fandové dočkají. Do Oak Hill Country Club v Rochesteru se totiž sjedou nejlepší hráči světa na druhý majorový turnaj letošní sezony, 105. ročník PGA Championship. Kdo patří tentokrát k favoritům?

Zajisté především světová jednička a čerstvý držitel zeleného saka z Augusty Jon Rahm. Na španělského golfistu vypisují sázkoví bookmakeři vesměs nejnižší kurzy - a to i přesto, že právě tenhle turnaj mu zatím nikdy v kariéře pořádně nevyšel. Hned třikrát ze šesti účastí se na něm totiž Rahm nevešel ani do elitní pětačtyřicítky leaderboardu, což platí i o loňském zklamání v podobě 48. místa. Na druhou stranu, kdy jindy zlomit tohle prokletí než letos, v roce, kdy má osm umístění v TOP 10 ze dvanácti startů, z toho čtyři tituly?

Leaderboard můžete sledovat na adrese:
https://www.pgachampionship.com/leaderboard

Proti určitě budou jeho pronásledovatelé v pořadí OWGR, tedy především Scottie Scheffler a Rory McIlroy. Ovšem pozor, severoirský golfista aktuálně oplývá vším možným, jen ne dobrou formou. Z posledních tří turnajových účastí nasbíral dvě vyřazení v cutu (včetně Masters) a jedno 47. místo. Není proto divu, že s McIlroyem příliš nepočítá ani počítačový model, který se pokusil letošní PGA Championship co nejvěrněji odhadnout tím, že nechal turnaj „cvičně" proběhnout v počtu deseti tisíc simulací.

Možná trochu překvapivě naopak vystřelil do popředí domácího golfistu Jordana Spiethe, kterému právě jenom výhra na druhém majoru sezony schází k tomu, aby zkompletoval svůj kariérní grandslam. V případě amerického hráče to má ale jeden zásadní háček: ani fandové, ani odborníci, natož počítač totiž netuší, jak je na tom zraněné zápěstí, kvůli kterému se Spieth minulý týden odhlásil ze svého jinak velmi oblíbeného turnaje AT&T Byron Nelson.

Zapomínat rozhodně nelze na hráče loni vzniklé šňůry LIV Golf, kteří budou mít letos už podruhé šanci poměřit opět síly s ostatními golfisty loajálními k PGA Tour. V Augustě řádili hlavně Koepka a veterán Mickelson, aktuálně dobrou formu má také jiná bývalá světová jednička Dustin Johnson, který minulý týden v dodatečném playoff ovládl turnaj LIV v Tulse.

A připomněl se i jiný někdejší světový hráč číslo jedna, konkrétně Australan Jason Day. Ten pro změnu po pěti letech získal v neděli svůj třináctý titul na PGA Tour na už zmíněném AT&T Byron Nelson - a pozor, i PGA Championship už kdysi vyhrál. Bylo to v roce 2015 a Day dodnes drží rekord turnaje v celkovém počtu ran pod par (20).

Program PGA Championship začíná ve čtvrtek a končí v neděli, titul obhajuje domácí Justin Thomas a hřiště v Oak Hill Country Clubu mimochodem hostí tenhle turnaj celkově už počtvrté. Naposledy to bylo před deseti lety, kdy se z titulu radoval - věřte nevěřte - Jason Dufner. Zato v roce 1980, kdy měl tenhle major v Rochesteru svou premiéru, tam slavila jeden ze svých celkových osmnácti titulů na turnajích velké čtyřky legenda z největších: Jack Nicklaus.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.cbssports.com/golf/news/2023-pga-championship-odds-golf-picks-jon-rahm-jordan-spieth-predictions-from-model-that-nailed-the-masters/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...