ilu-advice-750Golfová sezona se rozběhla a nejspíš každý hráč touží po tom, aby svůj golf posunul o nějakou tu výkonnostní úroveň výš. A nemusí jít zrovna o útok na nejvyšší příčky světového žebříčku, ale bohatě postačí získat větší jistotu při každé ráně. Nabízíme několik tipů, nebo spíš základů, na kterých můžete svou hru stavět.

Najděte si trenéra
To platí především, ale nejen pro ty, co s golfem začínají. Mít trenéra, nebo učitele, zajistí to, že půjdete správným směrem a mnohem rychleji budete zlepšovat svou hru. Výběr trenéra je ale hodně důležitý, protože každý má své metody a preferuje různé techniky. Je fajn nalézt odborníka, který je naladěný na stejnou notu a dokáže golfové lekce „ušít" takříkajíc na míru.

Poznejte své hole
Ze všech stran sice útočí reklamy, že právě tyto hole jsou ty pravé, ale obrňte se proti tomu a hledejte takové, které vám nejvíc sednou. Zkoušejte, trénujte s nimi a poznejte jejich schopnosti – od driveru, přes dřeva, železa, wedge až po putter. Jak se bude vaše hra zlepšovat, můžete hledat nové, ale pamatujte na to, že v bagu pro hru můžete mít nejvíc jen 14 holí.

Odhalte tajemství švihu
Není ničím zvláštním, když nováček při pokusu o ránu párkrát míček mine, nebo místo míčku trefí zem. To se odstraní tréninkem, cvičením, ale také tím, že odhalíte tajemství golfového švihu. Mít správný švih totiž znamená mít i správné držení těla, stát nad míčkem ve správné pozici. Takže vyrazte na driving, dejte tomu čas, odhalujte a nic si nedělejte z hráčů kolem vás, kterým to třeba jde lépe.

Nezanedbávejte puttování
Na golfovém hřišti se dostanete do spousty různých situací a budete muset použít pestrou škálu úderů, ale v golfu platí, že jednou z nejzásadnějších součástí tohoto sportu je puttování, hra na greenu. Samozřejmě platí, že dlouhé rány jsou pro skóre klíčové, ale také platí, že putty představují 50 procent vašich úderů v každém kole. Věnujte puttování a jeho technice dostatek času.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...