ilu-advice-750Každý rok přicházejí výrobci s novými drivery slibujícími delší rány. To je samo o sobě skvělé. Kdo by nechtěl odpalovat delší rány. Jak ale metry navíc z týčka pomůžou vaší hře a především vylepšení skóre? Statistiky a čísla potvrzují, že pro nižší skóre je třeba pálit dál!

Na jedné straně snaha výrobců přijít na trh s driverem, který přidává další metry navíc, na druhé snaha hráčů neustále snižovat své skóre. Dosud nezodpovězenou otázkou ale bylo, zda delší rány z týčka mají až tak zásadní vliv na vylepšení skóre.

Odpověď je zřejmá: ano, mají. Potvrdil to výzkum společnosti Arccos Golf a jí získaná data vypovídají celkem jasně. Arccos Golf shromažďoval po celý jeden kalendářní rok data od golfistů s handicapem do 25, kteří odehráli aspoň šest kol za rok a zvýšili svůj „dostřel" driverem o 10 a více yardů.

Klíčovým zjištěním bylo, že 81% golfistů, kteří prodloužili svůj odpal driverem o 10 a více yardů, také zlepšilo své skóre na kolo. A to tímto způsobem:
• 65% se zlepšilo o 1 ránu a více
• 44% se zlepšilo o 2 rány a více
• 29% se zlepšilo o 3 rány a více
• 17% se zlepšilo o 4 rány a více

V této skupině sledovaných hráčů se tak počet ran odehraných na kolo zlepšil, tedy snížil v průměru na kolo o 1,80 rány.

Podobně, ale v opačném gardu, to platí i pro hráče, kteří se naopak „zkrátili" o deset a více yardů oproti předchozí sezoně. Celkem 65% hráčů v této skupině se zhoršilo. O jednu a více ran to bylo celých 45 procent.

S prodlužováním ran a nižším skóre jde ruku v ruce i větší sebevědomí, přesnější hra a delší hra z týčka. Platí to ale bohužel i v opačném gardu... Kratší rány, horší skóre, ztráta sebevědomí a sebedůvěry.
Takže, jestli přemýšlíte před začátkem o inovaci golfového vybavení, berte to jako námět k zamyšlení.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...