Letas-TKHned tři mezinárodní profesionální turnaje golfistek se budou hrát v roce 2015 v České republice. K již V. ročníku Ladies European Tour a v pořadí druhé LET Access Series – oba podniky bude opět v létě hostit plzeňská Dýšina – se přidá na jaře další turnaj druhé evropské série LETAS, a to v květnu na brněnské Kaskádě.

Vrcholný turnaj Ladies European Tour se uskuteční v týdnu od 3. do 9. srpna 2015, s třemi hracími dny od pátku 7. srpna do neděle 9. srpna. Dotace bude minimálně 275 000 eur, tedy o 25 000 výš než letos, ale může narůst až na 300 000 eur. Letos se turnaj odehrál pod názvem Sberbank Golf Masters, ale příští rok není vyloučen vstup dalšího sponzora, ať už v titulární, nebo prezentační roli, takže turnaj má prozatím tradiční titul Pilsen Golf Masters.

Promotérská společnost Goram spatřuje výhodu srpnového termínu v tom, že se turnaj bude tentokrát konat bezprostředně po dámském majoru - Women´s British Open. „Měli bychom k nám nalákat zámořské hráčky," věří Robert Klotz v účast amerických golfistek jako jsou Jessica Korda nebo Michelle Wie, s níž je také spojen jeden ze sponzorů turnaje, Omega.
„Jednání s hráčkami a jejich manažery již začala. Chceme k pětiletému jubileu turnaje představit to nejlepší startovní pole. Už po letošním ročníku slíbily návrat ty nejlepší hráčky jako Lee-Anne Pace nebo Amy Boulden," dodal manažer turnaje Jan Jenčovský

Stejně jako letos bude srpnové Ladies European Tour předcházet na Dýšině turnaj LET Access Series, a to v termínu 20. – 24. července, opět s názvem Pilsen Golf Challenge. „Turnaje mají optimální návaznost. Hřiště letos ukázalo svou připravenost díky novému režimu údržby, zajištěné firmou Engelmann," řekla ředitelka dýšinského resortu Martina Tvarůžková.

Novinkou je druhý český turnaj této kategorie LETAS: Kaskáda Golf Challenge na hřišti u Brna ve dnech 10. – 15. května. „Naše hřiště několikrát obstálo jako dějiště závěrečného turnaje české PGA Tour a věříme, že svou kvalitou a zázemím obstojí také v konfrontaci s evropskou konkurencí," uvedl ředitel resortu Václav Jirásek.
Oba turnaje LETAS mají dotaci prize money 30 000 eur a budou příležitostí hlavně pro domácí, které obdrží pokaždé téměř třicet hracích míst.

Kromě Kláry Spilkové, která má kartu na Ladies European Tour už znovu zajištěnu, se pokusí postoupit podzimní kvalifikační školou o LET profesionálky Daniela Proroková, nedávno druhá na LETAS na Azorech, Lucie Hinnerová a Šideri Váňová a také dosud amatérka Eva Koželuhová.

Zdroj: TK
Kredit foto: PGM – Zdeněk Sluka


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...