ceska1-250Promotérská společnost Česká 1 zveřejnila termíny svých dvou golfových eventů pro rok 2020. Oba spolupořádá s Pro Golf Tour, Ypsilonku s názvem EXTEC Trophy by Atomic Drinks v termínu 13. – 17. května a západočeský dvouevent s názvem Huatech Trophy by EXTEC potom v termínu 26. – 30. srpna na hřištích Sokolov a Kynžvart.

Ypsilonka je pro Českou 1 již tradičním zahájením golfové sezony a květnový termín už mají všichni golfisté odpovídající úrovně napevno ve svém kalendáři. Jedinou změnou v zaběhlém programu je zde vynechání kvalifikačního turnaje – Česká 1 pozve hráče, které by chtěla ve startovním poli Pro Golf Tour mít. První projevili zájem mladý Gordan Brixi a brzy senior Roman Šebrle, další hráči se postupně hlásí či jsou oslovováni promotérem. Počet nominantů České 1 do turnaje je deset.
Naproti tomu srpnový termín a hru na dvou hřištích zároveň promotér poprvé vyzkoušel vloni v srpnu a s výsledkem akce byl nadmíru spokojen. Pro rok 2020 je tedy termín shodný a jen drobná změna nastává u hřišť – k Sokolovu přibude Kynžvart.

Plány na příští rok komentuje šéf promotérské společnosti Česká 1 Pavel Krenk: „Ypsilonka už je v našem kalendáři trvalkou. Srpnovou akci na dvou hřištích zároveň jsme testovali jako zajímavou novinku a příznivé reakce nás přesvědčily, že jde o správnou cestu. Podařilo se nám vedení Pro Golf Tour přesvědčit o tom, že bychom v Západních Čechách umožnili hrát víc než tradičním 156 hráčům – formát dvou hřišť to umožňuje. Šli jsme spolupromotérovi i hráčům naproti zvýšením dotace prize-money na 40.000 eur a zároveň zvednutím cutu na 50 + T. Věřím, že to ke zvýšení atraktivity i sportovní úrovně našeho turnaje významně napomůže".
Dalším tradičním zpestřením západočeského dvoueventu je „Missed Cut Tournament" pro hráče, kteří nedali cut ale počítali s pobytem v místě až do neděle. Finanční odměna jim pak může být alespoň malou náplastí.

Termíny:

EXTEC Trophy by Atomic Drinks, Ypsilon GC: 13. – 17. 5. 2019
13. 5. – Turnaj partnerů CzechOne
14. 5. – Cvičné kolo
15. 5. – První hrací den EXTEC Trophy by Atomic Drinks
16. 5. – Druhý hrací den EXTEC Trophy by Atomic Drinks
Cut pro 40+T
17. 5. – Finálový den EXTEC Trophy by Atomic Drinks o 30.000 Eur

Huatech Trophy by EXTEC, Sokolov & Kynžvart 26. – 30. 8. 2020.
26. & 27. 8. Cvičná kola na obou hřištích
28. 8. První den Huatech Trophy by EXTEC (obě hřiště)
29. 8. Druhý den Huatech Trophy by EXTEC (obě hřiště)
Cut pro 50+T
30. 8. Finálový den Huatech Trophy by EXTEC hřiště Kynžvart o 40.000 Eur
30. 8. „Missed Cut Tournament" pro hráče Pro Golf Tour co neprošli cutem, hřiště Sokolov

Text a foto: TZ, Radovan Vrátný


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...