czech-pro-am„Povinnost je splněna hned v úvodu sezony. Jsem rád, že jsem si uhrál kartu i na příští rok," glosoval Juhaniak (první zleva) své vítězství v narážce na privilegium, které se obvykle pojí s tituly na světových sériích PGA.

Třetí ročník Czech Pro-Am Teaching Tour začal úvodním ze šesti turnajů, a to již tradičně v Beřovicích. Sérii hrají společně učitelé golfu a výkonnostní amatéři, a tak se tu setkávají tři kategorie: profesionálové – brutto na rány, amatéři – netto stableford body a navíc týmy s bodovým hodnocením 1 profesionál + 1 amatér.

Kvalitní připravenosti beřovického hřiště odpovídaly výkony. Z 38 teaching pro byl nejlepší jeden ze zakladatelů série a zároveň domácí hráč Jan Juhaniak (na snímku), který zahrál 70 ran, 2 pod par, s třemi birdie a jedním bogey.
„Povinnost je splněna hned v úvodu sezony. Jsem rád, že jsem si uhrál kartu i na příští rok," glosoval Juhaniak své vítězství v narážce na privilegium, které se obvykle pojí s tituly na světových sériích PGA.
O 2. místo se s výkonem par 72 dělila pětice hráčů: Marek Pleyer, Steve Bradley, Jakub Janda, Květoslav Strachota a Jiří Seifert. V top 6 tak skončili hned tři hráči seniorské věkové kategorie – Juhaniak, Bradley a Seifert.
Top 10 profesionálů si rozdělilo celkem 40 000 korun dotace, vítěz bral 9 000.
Mezi 51 amatéry v Beřovicích zazářil Jiří Kaleta (Royal GC Mariánské Lázně), který vyhrál svou kategorii a také soutěž Nearest to pin na jamce číslo 2. Z profesionálů měl „nearest" na sedmičce Jiří Daněk. Společnou kategorii PRO-AM vyhráli Jan Juhaniak s Markétou Šubrtovou. Beřovický start přerušila v závěru bouřka, ale po přestávce se vše stihlo dohrát.
Příští turnaj se koná v pondělí 26. května na Karlštejně, poté následuje dvoudenní červnové mistrovství tour v Mladé Boleslavi. Kompletní program série a další informace najdete na www.czechproam.cz. Marketingovým partnerem tour je společnost Sport Invest Group.

Czech Pro-Am Teaching Tour 2014 Beřovice, výsledky PRO:
1. J. Juhaniak 70, 2. Pleyer, Bradley, Jakub Janda, Strachota a Seifert 72, 7. Štrougal, P. Skopový a Jiří Janda jun. 73, 10. Schovánek aj. Krejcar 74.

Výsledky AM: 1. Kaleta 40 bodů, 2. Chotová 39, 3. Voráčková 39.

Výsledky PRO+AM: 1. Juhaniak a Šubrtová 76 bodů (39+37).

Kompletní výsledky ZDE>>>

Text a foto: TZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...