Golf aktuálně Golf je v osnovách již více než 200 škol; první meziškolní turnaj naplánován na květen

„Od nového pololetí jsme se rozhodli do školního vzdělávacího programu zařadit nový nepovinný předmět Výuka golfu," dodává Kodenko. „Děti tak na konci školního roku dostanou z golfu známku na vysvědčení. Do současného golfového kroužku je zapsáno zhruba 30 dětí, proto předpokládáme i zájem o nový předmět Výuka golfu, který budou zajišťovat dva naši učitelé a trenér z Golf Clubu Lipiny. Pokud vše dobře dopadne, plánujeme postavit v našem areálu i cvičný puttovací green – jamkoviště."

Základní škola a Mateřská škola Dělnická v Karviné se tak připojila po vzoru škol ve Slavkově u Brna, Velvarech na Kladensku a brněnské Kuřimi do nového směru projektu Se školou na golf. Stačí ochota podílet se na organizaci výuky a dobrá dostupnost golfového hřiště v okolí školy a se sháněním potřebného vybavení a trenérů si zástupci školy nemusejí dělat starosti. O vše se spolu s finanční podporou postará Česká golfová federace ve spolupráci s golfovými kluby.

A jelikož chuť reprezentovat svoji školu je jednou z motivací dětí, v rámci projektu Se školou na golf je tento rok v plánu uspořádání prvního meziškolního turnaje tříd s výukou golfu. Ten by se měl uskutečnit na konci května. Česká golfová federace ho již připravuje ve spolupráci s profesionální golfovou asociací PGA of Czech Republic, která se chopí úlohy sestavení formátu hry. Vznikne tak obdoba školních fotbalových pohárů, které jsou mezi žáky velmi oblíbené.

Zdroj: cgf.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...