Golf aktuálně DP World Tour: První titul Toma McKibbina

Tom McKibbin čelil zdatným soupeřům a také fanouškům, kteří na Porsche European Open na německém hřišti Green Eagle Golf Courses v Hamburgu hnali za výhrou dvě domácí želízka v ohni, Marcela Siema a Maximiliana Kieffera. Oba nakonec zůstali výhře vzdáleni o dvě rány, když před nimi skončil po třech kolech vedoucí Francouz Julien Guerrier, a hlavně Tom McKibbin.

Severoirský golfista šel finále na tři rány pod par a zajistil si díky tomu premiérovou výhru na okruhu. Ta se však nerodila úplně snadno. Na první devítce šel skvěle a ukrojil ze svého skóre tři rány, ale na té druhé zakolísal. Po bogey z jedenáctky a třináctky to vypadalo, že se situace může zdramatizovat, ovšem McKibbin zabojoval. Zaskóroval na patnáctce a také na závěrečné jamce, na které se mu v průběhu celého turnaje dařilo, neboť tu vyjma prvního kola vždy zahrál birdie.

„Možná mi to dojde až zítra, ale mít tu tátu a vyhrát před ním je skvělé. Zažil jsem parádní den, kdy mi všechno vycházelo. Díky tomuto titulu jsem si uvědomil, že jsem dost dobrý na to, abychom mohl vyhrávat. Vždycky jsem tomu věřil, ale teprve vítezství je jako razítko," radoval se nováček na okruhu.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.europeantour.com/dpworld-tour/porsche-european-open-2023/leaderboard


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...