Golfové noviny


19. dubna 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Hanák
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Kněz, doktor a ekonom hrají golf

Kněz, doktor a ekonom si vyrazí na golf a velmi brzy narazí na pomalý flight před nimi. „Co je to za chlapíky," mumlá ekonom, „čekáme na každé jamce skoro patnáct minut."
„Nikdy jsem neviděl tak nešikovné hráče," přisadí si doktor.
Vtom kněz zahlédne greenkeepera a zavolá ho, aby zjistili, kdo hraje před nimi. „Co je to za skupinu před námi, proč hrají tam pomalu?" ptá se kněz.
„Jde o slepé hasiče," vysvětluje greenkeeper a dodává, „o zrak přišli před lety, když hasili naši klubovnu. Za to si na našem hřišti mohou vždycky zdarma zahrát."

Celý článek...
EPGA Tour: Lieser i Matuš ránu od cutu, výhru slaví Catlin

CatDo třetice to Ondřeji Lieserovi nevyšlo. Zatímco na svých úvodních dvou vystoupeních v sezoně dokázal bezpečně projít cutem a pohybovat se kolem třicáté příčky, rakouský podnik Austrian Golf Open, hraný na Diamondu, mu tolik štěstí nepřinesl. Navzdory zdařilé stíhací jízdě ve druhém kole (68) se mu osudným stala osmdesátka z úvodního hracího dne, kvůli které nakonec o jediný úder cutem neprošel. V součtu shodný výsledek zaznamenal i druhý český golfista ve startovním poli Stanislav Matuš (75 a 73), který tak rovněž musel postup oželet.

Celý článek...
Masters je pro Matsuyamu odrazový můstek k desítkám milionů dolarů

il dolary ingimage-750Hideki Matsuyama díky svému historickému triumfu na Masters získal vedle zeleného saka a členství v prestižním klubu Agusta National ještě prémii ve výši 2,07 milionu dolarů. Pravdou, že po odečtení různých daní a dalších poplatků z ní zmizí téměř polovina, ale 29letý Japonec nemusí smutnit. To proto, že vítězství na Masters mu nejspíš do budoucna může přinést příjmy z reklamních smluv až ve výši kolem 600 milionů dolarů.

Celý článek...
Poklona vlajce a výhra pro celou zemi. Hideki už opět umí vyhrávat

Matsujama-masters-750Když Hideki Matsuyama dokončil své vítězné tažení letošním Masters a odkráčel přemáhán dojetím do klubovny, na osmnáctém greenu se ještě zdržel jeho kedík Shota Hayafuji: vrátil vlajku do jamky, pak smekl kšiltovku a věnoval onomu magickému místu zdvořilou děkovnou úklonu. I tohoto působivého gesta si samozřejmě povšimla média, zajímavostí, které rámovaly nečekanou výhru japonského golfisty, bylo ale minulý týden mnohem více.

Celý článek...
Klára Spilková: Celý týden jsem hrála uvolněně

Spilkova-il3-750Druhý nejlepší výsledek kariéry na LPGA a zároveň nejnižší vůči paru uhrála Klára Spilková při LOTTE Championship na Havaji. V Kapolei Golf Clubu na Oahu nastoupila letos poprvé do hlavního turnaje největší světové série a se skóre minus 17 (69-68-67-67) obsadila dělené 12. místo.

Celý článek...
Kdo bude novým prezidentem ČGF?

cgf-konference-il-750Po osmi letech končí ve funkci prezidenta České golfové federace Zdeněk Kodejš. Kdo se stane jeho nástupcem? Svou kandidaturu oznámil kvartet kandidátů: Vratislav Janda, Petr Dědek, Pavel Vidura a Juraj Werner. O výsledku rozhodne odložená volební konference, která se uskuteční v sobotu 24. července 2021 v pražském hotelu Step. My vám je dnes v abecedním pořadí představíme, a to včetně jejich základních cílů a vizí, kterým směrem a kam chtějí posunout český golf.

 

Celý článek...
Chcete zůstat v bezpečí a zdraví? Sportujte v přírodě, hrajte golf!

stay-safe-250„Sport patří ke každodennímu životu, golf je sport, při kterém jsme se svými nejbližšími v bezpečí, " vysvětluje vznik nové aktivity STAY SAFE PLAY GOLF generální sekretář České golfové federace Aleš Libecajt.

Celý článek...
Jonathan Davison: Moje oblíbená osmnáctka

Davison-Jonathan-750Golfová média nás často zahrnují žebříčky či debatami na téma, která hřiště jsou ta nej. Nejlepší, nejtěžší, nejudržovanější... a spousta dalších nej. Já sám jakožto golfový architekt si tuto otázku kladu prakticky neustále. A abych byl upřímný, dobré či skvělé hřiště obvykle neposkládáte z osmnácti fantastických jamek, nýbrž jde o kombinaci a vyváženost jednotlivých částí designu. A protože nás covid uvrhl do období „golfového temna", kdy jsme mohli cestovat jen omezeně, měl jsem dost času na přemýšlení o perfektním hřišti, respektive úžasných jamkách českých a slovenských hřišť, ze kterých jsem složil svou soukromou nej osmnáctku.

Celý článek...
V Kácově se hraje!

Kacov-club1-750Panorama Golf Resort je pro Vás otevřen v herní kombinaci River & Forest. Připraveny jsou pro Vás také cvičné plochy. O odbavení hráčů i zajištění občerstvení, nejen do hry, se postaráme ve výdejovém okénku. Vnitřní prostory klubovny jsou dle nařízení vlády i nadále pro veřejnost uzavřeny.

Celý článek...
Vyzkoušejte golf v Brně-Žabovřeskách

GKBZA-ilu-img-750Pokud máte v okolí neodbytné přátele či známé, kteří by rádi vyzkoušeli golf, netrapte se a pošlete je k nám. Připraveny jsou cenově výhodné balíčky pro jednotlivce i celé rodiny, a to včetně zapůjčení holí.

Celý článek...
Junior Golf Příměstský tábor na Hluboké

Hluboka-il-kemp-750Chceš si užít skvělé prázdniny? Přijď k nám na Hlubokou. Zámecký Golf Resort Hluboká pořádá Junior Golf Příměstský tábor, který je vhodný i pro úplné golfové začátečníky!

Celý článek...
Vyzkoušejte balíček Golfistou na zkoušku na Slapech

Slapy-il1-750Hledáte sportovní vyžití a váháte, zda je golf tím správným sportem pro vás? Staňte se golfistou na zkoušku. V resortu Golf Park Slapy připravili pro zájemce speciální balíček, díky němuž je možné si vyzkoušet hru a dozvědět se i něco málo i pravidlech a etice. Obsahem balíčku je jedna lekce s trenérem v délce 120 minut, zapůjčení golfových holí, neomezené množství míčků k tréninkovým lekcím, vstup na tréninkové plochy a 20% sleva na občerstvení v klubové restauraci. To vše za 1490 korun, pro děti za 990 korun.

Celý článek...
Rickie Fowler: Efektivní patování

FowTentokrát bude řeč o patech, které zkrátka potřebujete proměnit. O takových, kdy zamrzí, pokud míček neskončí v jamce, tedy o patech ze vzdálenosti od 1,5 do 3,5 metru.

Celý článek...
Cobra: Rychlost, rychlost, rychlost...

Rad FWFervejová dřeva RADSPEED stejně jako drajvry, které jsme vám už představili, těží z využití tenké karbonové koruny, která umožnila ušetřenou hmotnost využít na podporu rychlosti míče. I v tomto případě pracovali s radiálním vyvážením a využili i osvědčené kolejničky zvyšující pružnost vodící hrany a zároveň podporující interakci hole s povrchem. I v případě fervejových dřev se nabízejí tři verze.

Celý článek...
Scotty Cameron: Fantom je zpátky!

FanFantom znovu na scéně neboli špičkovou technologií prošpikovaná řada patrů Phantom X z dílny Scotty Cameron přidává čtyři nové modely. Jedná se o zmodernizované Phantom X 5 a Phantom X 5.5 a dále zcela nové Phantom X 11 a Phantom X 11.5. Tělo a líc zhotovili z nerez oceli, nový je tvar i podoba krčku.

Celý článek...


KOMERCE
GREEN VILLAGE - Zabydlete se na golfu

cam13-750Unikátní projekt GREEN VILLAGE od Real- Treuhand Reality & Development v klidu krásné přírody a přímo u golfového hřiště otevírá brány prvním obyvatelům. Bydlení poblíž Konopiště doporučuje i Stanislav Matuš, jediný český člen European Tour.

Celý článek...
Do Vysokého Újezdu za golfem i za bydlením

1-bungalov-750Když se řekne „Vysoký Újezd", většině golfistů se vybaví úžasné a prestižní hřiště Albatross v malebné krajině Berounska uprostřed křivoklátských a brdských lesů. Čím dál víc lidí ale jezdí do Vysokého Újezdu nejen za golfem, ale i domů. Potkává se tak zde bydlení a golf, oboje na té nejvyšší úrovni.

Celý článek...
Diamanty jsou věčné. Dávají stejnou energii, jako skvělý odpal na golfu

fancy ilu-750Diamanty jsou věčné. Platí to nejen pro název v pořadí sedmého filmu s Jamesem Bondem, ale pro zmíněné „lesklé kamínky" samotné. Ostatně, tyhle kamínky jsou nejen symbolem krásy, elegance, ale také bohatství. Mnohdy se kvůli nim i válčilo a umírali lidé. Zkrátka, už jen vyslovení slůvka diamant vyvolává snad u každého mrazení v zádech. Proč taky ne, když si za jeden takový kamínek můžete pořídit třeba i luxusní bydlení.

Celý článek...

BWT
Další zprávy
Golf aktuálně
LPGA Tour: Spilková ránu od desítky
PGA Tour: Veterán Cink nedal soupeřům šanci
Pro Golf Tour na Ypsilonce opět zrušena
Rekordní program evropské ženské túry
S esem se Masters nikdy nevyhrává. Přesvědčil se o tom i Corey Conners
Když Augusta bolí. Reed krvácel v azalkách, Wolffa diskvalifikovali
Obhájce se loučil brzo. Kteří hráči v Augustě zopakovali podzimní umístění v TOP10?
Na Austrian Golf Open hrají i Lieser a Matuš
Schauffelemu zhatilo šance triple bogey. První na majorech za celou kariéru
Korejec poničil ve vzteku putter, patovat pak musel trojkou dřevem
Snový comeback se nekonal, Spieth ale z Masters veze jeden historický primát
Kometa Zalatoris. Americký mladík dostal i vzkaz od herce Sandlera
Horschel pobavil pádem, nakonec se ale omlouval za své chování
McIlroy trefil na Masters míčkem vlastního tátu, pak ani neprošel cutem
Tigerova nehoda je uzavřena. Výsledky se ale veřejnost nedozvěděla
Rose počtvrté vedl Masters po prvním kole, vyrovnal tím Nicklausův rekord
Koepka požádal přítelkyni o ruku. Fandy museli ujistit, že to není Apríl
Další potupa. Mickelson zapisoval desítku na pětiparu
Michelle Wie se comeback dvakrát nepovedl, přesto ale málem trefila eso
Talentované mladičké Japonce gratuloval k vítězství v Augustě i Tiger
Golfová hřiště ČR
Vyzkoušejte golf v Brně-Žabovřeskách
V Kácově se hraje!
Junior Golf Příměstský tábor na Hluboké
Vyzkoušejte balíček Golfistou na zkoušku na Slapech
Vyberte si hru na Kotlině Terezín za zvýhodněných podmínek
Slavomír Dufek: Golf pod Lysou horou vzkvétá
Kaskáda v dubnu: Neomezený golf za cenu jednoho fee, anebo k ubytování
Junior Golf Kemp na Hluboké v červenci včetně ubytování
Místo golfistů dorazil na Čertovo Břemeno sníh a mráz
V Hodkovičkách zima už skončila
V České Lípě se už hraje na osmnácti jamkách
Beřovice zvou golfisty, byť v lehce omezeném provozu
Vyberte si ze zajímavé nabídky členství na Malevilu
Český Krumlov zahajuje sezonu 2021
Vybírejte ze tří možností členství na Albatrossu
Kaskáda: osmnáctka na letní greeny, ve dvojicích a po 6 minutách!
Na Zbraslavi vás golf naučí i osvěží to, co jste pozapomněli
Jezera opět otevřena
Trénujte golf na aqua drivingu v Chateau St. Havel
Kořenecké golfové naděje
MB-luxus-1
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Karat
Pegas Property
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020