Golfové noviny


15. března 2021 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.golfinfo.cz
Hanák
Výběr aktuálních zpráv
Golfový vtip týdne: Tak která je lepší?

Sejdou se hokejista a golfista v jednom z nočních barů a dlouho, dlouho se přou, který z jejich sportů je vlastně lepší. A protože oba dva byli zarytými fanoušky právě jen toho svého, nemohli se ani k ránu shodnout na nějakém společném stanovisku.
Jako první to vzdal hokejista. Zavolá vrchního a povídá: „Doneste mu whisky s ledem, já už prostě dneska končím."

Celý článek...
PGA Tour: Pátý major si přivlastnil Thomas

ThomTurnaj The Players, označovaný jako pátý major, ovládl po skvěle zvládnutém finále Justin Thomas. Jeho hlavním soupeřem v boji o titul byl Angličan Lee Westowood, vstupující do finále z vedoucí pozice, jenže třebaže kolo zahájil na úvodní jamce berdíkem, už na první devítce nastřádal tři bogey, což bylo víc než za všechna předchozí tři kola dohromady. To Thomas trpělivě navyšoval svůj náskok, i když mu zpočátku nepadlo pár nadějných patů na birdie a na osmé jamce chyboval. Zaváhání však hned zápěti kompenzoval berdíkem na pětiparové devítce.

Celý článek...
EPGA Tour: Roznerův druhý evropský titul

RozFrancouz Antoine Rozner proměnil na poslední jamce dvacetimetrový pat a mohl slavit svůj druhý titul na European Tour, který si odváží z Commercial Bank Qatar Masters. Základ vítězství si vybudoval ve třetím větrném kole, kdy zahrál 68 ran. Díky tomu vstupoval do finále z pozice lídra, kdy měl k dobru na soupeři tři údery.

Celý článek...
Zdeněk Kodejš: Golf je o trpělivosti a dlouhé cestě

Kodejs-Zdenek-750Když byl před osmi lety v poměrně rozjitřené atmosféře, panující v českém golfu zvolen prezidentem České golfové federace, děkoval tehdy Zdeněk Kodejš za důvěru v lehce odlehčeném a ironickém duchu slovy: Tak vám tedy pěkně děkuji. Už mnohem vážněji tehdy dodal, že cítí svou volbu jako velký závazek a výzvu. Po osmi letech ve funkci končí. A jak sám říká, v roce 2021 chce golf už jen hrát, nikoliv ho řídit. Co se za osm let pod jeho dohledem v českém golfu změnilo, kam se posunul?

Celý článek...
Hrajte golf. Prodloužíte si život

il-golf-age2-750Jak už je napsáno v titulku: hrajte golf, prodloužíte si život, může na první dobrou znít jako prázdný reklamní slogan, ale tak to není. Tohle tvrzení je totiž podpořeno vědeckou studií. Stručně řečeno, golf je pro starší lidi ideální způsob, jak si udržet fyzickou i duševní pohodu. Přesně to je výsledek v loňském roce zveřejněného výzkumu, při němž vědci více než deset let sledovali 5900 dospělých lidí ve věku nad 65 let. Zjistili při tom, že u lidí, kteří pravidelně hrají golf a dostanou se na hřiště aspoň jednou měsíčně, se oproti, těm, kteří golf nehrají, téměř o deset procent snižuje pravděpodobnost nenadálého a předčasného úmrtí.

Celý článek...
Jiří Martinka: Hostivařských osmnáct jamek k 18. narozeninám

Martinka-Jiri-750Pomyslnou plnoletost, měřeno lidským věkem, tedy osmnáct let své existence oslavil Golf Club Hostivař stylově: nadělil si k předchozím devíti jamkám dalších devět a povýšil tak mezi plnokrevné osmnáctky. Kdo by však čekal, že se od letoška objeví v nabídce her pro golfisty klasické menu v podobě devíti a osmnácti jamek, bude nejspíš překvapen. V Hostivaři zkrátka nechodí jen po obvyklých vyšlapaných stezkách, ale leckdy se vydávají i po nových a neprobádaných. Víc o tom prozradil prezident klubu Jiří Martinka.

Celý článek...
Krátká hra v podání McIlroye

McIŘada amatérských hráčů krátkou hru hodně podceňuje, přitom právě tyto údery mnohdy přispívají k záchraně slušného výsledku. I proto se zaměříme na jednoho z nejlepších hráčů současnosti Roryho McIlroye, jenž mimo jiné velmi dobře kontroluje intenzitu i délku úderů. Pokud hovoříme o Mcllroyovi a jeho krátké hře, stojí za povšimnutí, jak spolehlivě hraje z hustého rafu, z písku, za silného větru, na rychlých greenech i pod tlakem – klíčem je, že dokonale kontroluje délku ran. I díky tomu dokáže vyváznout ze spousty svízelných situací a připravit si pozici pro jednopat. Jeho přihrávky vyžadují velkou dávku citu. Podívejme se, jak toho i s tím spojené kontroly dosáhnout.

Celý článek...
ECCO: Evolucí k dokonalosti

Biom h4Značko ECCO už dávno patří k uznávaným výrobcům obuvi. A bez výjimky to platí i pro golfový svět. Dokazují to i další generací modelu ECCO BIOM H4, jenž je dostupný v dámském i pánském provedení a sází na absolutní pohodlí při chůzi i kontrolovaný pohyb v průběhu celého švihu.
Moderní vzhled a komfort spolu s technologií podporující přirozený pohyb, podrážka díky nové technologii ECCO MTH GRIP zahrnuje tři části poskytující dokonalý mix trakce, stability a podpory v rotaci, další pomocník – ECCO FLUIDFORM – přispívá k pohodlí prostřednictvím polstrování. Chodidlo k botě krásně přiléhá, což ještě zvyšuje stabilitu.

Celý článek...
Začínáte plánovat nadcházející sezonu? Pak byste neměli přehlédnout nabídku Kaskády!

Kaskada-il2-750Na celou sezónu 2021 jsme si pro Vás připravili řadu akčních nabídek, které Vám ušetří tisíce korun, prověří vaše golfové umění a třeba i fyzičku při hře na dvou hřištích – Kaskádě i Austerlitzu. S partou přátel nabídku určitě oceníte, vždyť s plným flightem se dostanete až na 55% slevu.

Celý článek...
Přelomová novinka z Ostravice: Nabídka členství bez vstupního poplatku

ostravice-rev-750Každý, kdo se chtěl stát, až doposud, řádným členem GC Ostravice a hrát tak toto hřiště neomezeně, musel uhradit vstupní poplatek 150 000 Kč. Od letošního roku, ale mohou hráči vstoupit do klubu a získat neomezenou roční hru i další členské benefity (slevy na služby resortu, ubytování, reciprocity atd.) úplně bez vstupního poplatku. Roční platba činní 18 900 Kč a je tak jediným nákladem, pokud chcete hrát celý rok na jednom z našich domácích nejoceňovanějších hřišť.

Celý článek...
Zveřejněn kalendář Panorama Golf Tour 2021

Kacov-il2-750Ke golfové sezóně v Panorama Golf Resortu již neodmyslitelně patří oblíbená Panorama Golf Tour, série otevřených turnajů pro všechny nadšené golfisty.
12 turnajů se koná v průběhu celého roku, do finálního žebříčku se započítává 5 nejlepších výsledků. Stejně jako v minulých letech výherci obou kategorií získají roční green fee na rok 2022.

Celý článek...
Výjimečný dům v Kovalovicích. 10 minut na hřiště, 20 minut do Vaňkovky

Kovalovice-1-750Pokud chcete výjimečně bydlet a ušetřit spoustu času dojížděním mezi domovem, prací a golfem, pak tento dům je ta správná trefa.
Kromě ideální polohy pro golfisty nabízí i možnosti pro celou rodinu. Procházky a vyjížďky do Moravského krasu či letní koupání v biotopu přímo v obci. Restaurace, vinárny i školy... všechno pár minut od domova.

Celý článek...
Vzniká nová kategorie antivirového respirátoru

Star female 750Epidemie koronaviru zasáhla mnoho firem, z nichž některé se pustily do inovativního vývoje ochranných prostředků. Maďarská firma KC Struktur vyrábějící zvukotěsné okenní a dveřní systémy zaoceánských lodí v nucené přestávce vyvinula antivirovou masku, která se ukázala být natolik inovativní, že ji nebylo snadné ani certifikovat. Stavební technik a designér Botond Csősz a lodní a strojní inženýr Miklós Kállai vyvinuli respirátor proti virům, který je v současné době na světovém trhu jedinečný a v uplynulých dnech získal další mezinárodní certifikát.

Celý článek...

ČGF-app
Další zprávy
Golf aktuálně
Třikrát hole-in-one během pouhých pěti dní
Nejlepší hráč, který nemá kartu na PGA Tour? Jméno vás možná překvapí
Výhry přijdou, hecuje sexy komentátorka na sítích Tonyho Finaua
PGA Tour má kontrakt s Amazonem, chce zatraktivnit golfové přenosy
Mladíček s asijským jménem kdysi šokoval Havaj, pak se ale vytratil
Hurikán zničil i dům patřící McDowellově firmě
Na Players budou chybět jen dva hráči z elitní padesátky. Kteří to jsou?
Sedmadvacátá účast na Players. Mickelson ale vypadl z elitní stovky
Švédská legenda si střihla turnaj po dvanácti letech. A zase prošla cutem
Legenda Palmer. Jako poslední zvládl na PGA Tour zahrát svůj věk
Morikawa má ceněný double: vyhrál major i turnaj WGC před dovršením 25 let
Comeback pokračuje. Spieth trefil v Bay Hill i třetí eso kariéry na PGA Tour
LPGA Tour: Třetí titul pro Austin Ernst
225 jamek bez trojpatu. Kde skončila Matsuyamova rekordní série?
To muselo dát práce! St. Andrews pozdravilo Tigera obřím obrazcem v písku
Dva turnaje, dvě vítězné sestry? Kordovy nebyly první, přesto sklízejí uznání
Expřítelkyně, exprezident a bývalé i současné sportovní hvězdy. Kdo myslel na Tigera?
Tady to začalo. Mickelson vzpomínal na třicet let starou trofej z Tucsonu
Další oběť kletby? Branden Grace se výhry v Portoriku nebál
Eso při prvním startu na PGA Tour? Trevor Simsby přidal i pěkné umístění
Golfová hřiště ČR
Jiří Martinka: Hostivařských osmnáct jamek k 18. narozeninám
Začínáte plánovat nadcházející sezonu? Pak byste neměli přehlédnout nabídku Kaskády!
Zveřejněn kalendář Panorama Golf Tour 2021
Přelomová novinka z Ostravice: Nabídka členství bez vstupního poplatku
Lázně Bohdaneč otevřené, ale v „covidovém" režimu
Loreta Pyšely otevřela hřiště. Hraje se jen ve dvojicích
Driving Brno-Žabovřesky otevřen
Motol je otevřený. Zatím jen na zimní greeny
Sníh je pryč. První hřiště se opět otevírají. I Beřovice
Hraje se i na Hluboké. Zatím na zimní greeny
Členství plné výhod od 1 500 Kč v GK Brno-Žabovřesky
V Hořehledech dětské tréninky již od 29. března
Loreta Pyšely hlásí novou vodní plochu
Kynžvart se promění. Bude přívětivější
Roční členství Swing 2021 v Pyšelích s bonusem
Golf, nebo běžky v Berouně. Podle počasí
Na Černém Mostě se hraje na mix devíti jamek
Změny v Poděbradech: nové tři zahajovací jamky
V Hodkovičkách si v zimě zahrajete 11 jamek
Kácov ve tří-devítkovém rytmu
Brother
Aktuální číslo časopisu Golf
Aktualní číslo časopisu Golf
Vše o Golfu
a projektech:
Dárkové předplatné
1fee2hráči
Firemní pohár
NFLG
Financial Masters
Hole-in-One klub
Turnaje
Karat
TaylorMade
Pegas Property
butchers
golfinfo.cz Golf v ČR Golf ve světě Golfová hřiště ČR Cesty za Golfem Golfová výbava Jak hrát golf
Golf News - elektronický týdeník golfového portálu www.golfinfo.cz © Copyright 2007 - 2020 Golf - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2020 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2020