Weitra-1-250Weitra leží kousek od našich hranic, letos slaví třicáté „narozeniny" a současně byly dokončeny zásadní přestavby nejen hřiště, ale i klubovny. Přibyla krásná moderní restaurace, nový menší hotel a po hře čeká rekreační rybník hned vedle klubovny.

Pojďme na hřiště. Je přiměřeně kopcovité, aby se hráči nenudili na samých jamkách v rovině, ale nic přehnaného. Kolem řady jamek vede les, někde z obou stran, jinde z jedné, pár jamek leží v otevřeném prostoru. Barvité vedení fervejí, pěkné greeny. Nové stroje dovolují greenkeeperům udržovat hřiště v turnajové kondici. Okolí fervejí je přátelsky doširoka vysekáno.

Ale idylka bez problémů to není. Pobavíte se, zahřejete se, ke slovu přijde i course managenent, česky selský rozum. Hned první jamka je psychicky náročná, má HCP 1, odpal do dlouhého prudkého kopce, vlevo i vpravo les. I druhá rána je zajímavá, přeletí vršek kopce a padá daleko dolů. Tam je naštěstí široká fervej. Dvojka vystoupá na druhý kopec, má i vyvýšený green, pak se to výškově uklidní.
Po náročném startu následuje poklidnější pasáž. Na pětce se hraje na green přes vodu, hned další odpal jde přes další jezírko, jedna krásná jamka s širokou frevejí za druhou. Sedmá jamka je výzva, čtyřpar do mírného kopce, délka jen 251 metrů ze žlutých, dlouzí hráči jdou rovnou na green schovaný za kopečkem. Osmička se pálí z kopce dolů, podél dvojky – vracíme se postupně ke klubovně. Devátá jamka je dvěstěmetrový třípar z velké výšky, z obou stran je les, moc pěkná. Stavitel parádně využil náročného terénu, ani nemuseli přesouvat skoro žádnou zeminu.

Druhou devítku není potřeba podrobněji popisovat, tam už nejsou větší převýšení, jamky jsou zajímavě propletené po velké pláni, sem tam remízky stromů, každá jamka je jakoby sama. Asi nejkrásnější je třináctka, nepříliš dlouhý třípar na louce obklopené ze stran lesem, za greenem je alej staletých stromů, pozůstatek zámeckého parku. Jediná barva tady je zelená, zato v mnoha odstínech.

Weitra-2-250Po hře výborná a nedrahá restaurace, koupání v rekreačním rybníku Hausschachen, podle nějž se tady všechno jmenuje. Na hranice do Českých Velenic 10 km, nebo nocleh přímo v hotelu na hřišti či v partnerském hotelu Brauhotel ve starobylém městečku Weitra, jen kilometr od hřiště.
Ve všední den činí fíčko i přes výrazná vylepšení hřiště a servisu 60 euro, o víkendu 70, s naším voucherem, který zde platí od pondělí do pátečního poledne, si zahrajete za šedesát ve dvou.

Převzato z časopisu GOLF 7/2019
Text: Ivo Doušek, foto Ivo Doušek, GC Weitra

 

UŽITEČNÉ INFORMACE
GOLFCLUB WEITRA
Adresa: Golfclub Weitra, A-3970 Weitra, Hausschachen 313, Austria
Tel.: +43 2856 2058
Web: www.hausschachen.at
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Počet jamek: 18 | Par: 70
Délka (m): 5 782 (žlutá) | 5 158 (červená)
Green fee: 60 € (po–pá do 12.00) | 70 € (pá od 12.00–ne)
Akceptace voucherů 1=2: pondělí až pátek (pátek do 12.00)

Restaurant Hotel Hausschachen
Web: www.hausschachen.at
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...